کیا با قهوه گانودرما باردار شدن

قهوه گانودرما اصطلاحی است که این روزها زیاد به گوش می خورد. اما اصلا قهوه گانودرما چیست و چه تاریخچه ای دارد؟ فواید قهوه گانودرما چیست و چه خواص و چه عوارضی دارد، سابقه نوشیدن این قهوه به چه زمانی برمی گردد؟ سایت فروش قارچ گانودرما هم اکنون با آپدیت جدید در دسترس است . برای بهره بردن از خواص قهوه قارچ گانودرما برای لاغری ، زگیل تناسلی، سرطان، کیست تخمدان، استرس، پیسی، درمان و کنترل دیابت با گانودرما، بی خوابی و پاکسازی کبد و سلامت کلی بدن روزی چند فنجان بنوشیم و در صورت بروز چه عوارضی نوشیدن قهوه گانودرما را ترک کنیم. همه این ها را در سرویس بخوانید.

کیا با قهوه گانودرما باردار شدن

تاریخچه قارچ و قهوه گانودرما

سابقه نوشیدن قهوه های گانودرما به دو هزار سال قبل و سابقه خوردن قارچ گانودرما به 5000 سال پیش برمی گردد. این قهوه که به نام های قهوه «قارچ لینگ زی» در چین و قهوه قارچ «Reishi» در ژاپن هم شناخته می شود خواص درمانی فراوانی دارد از کمک به بهبود روند خواب تا بهبود سطح انرژی بدن برای پاکسازی و عملکرد بهتر کبد. این قهوه نسبت به قهوه معمولی هم کافیین کمتری دارد و هم مواد مغذی بیشتری دارد. خواص درمانی کبد به خاطر همان قارچ گانودرما یا همان قارچ قرمز reishi است که یکی از مهم ترین عناصر آن را تشکیل می دهد.

خواص قارچ و قهوه گانودرما برای لاغری

خواص درمانی و سلامتی قهوه گانودرما که در حال حاضر به صورت کپسول و قرص هم در بازار ایران و جهان موجود است ریشه علمی دارد. برخی از این خواص عبارتند از بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن، کاهش احساس خستگی مزمن و پیشگیری از سرطان. مطالعات صورت گرفته روی قهوه گانودرما نشان می دهد که نوشیدن این قهوه میزان افسردگی و اضطراب را هم کاهش می دهد. با توجه به مقدار کم کافیین، گانودرما بعید است باعث بی خوابی شود و حتی طبق شواهد علمی سبب بهبود خواب و تسکین اضطراب هم می شود. خواص قارچ و قهوه گانودرما برای لاغری و سایر موارد مربوط به سلامتی چیست؟ قارچ گانودرما حاوی بیش از 200 عنصر به درد بخور برای سلامت بدن است که همین عناصر آن را به یک ماده غذایی بی نظیر برای افزایش سطح سلامت و ایمنی بدن تبدیل می کنند.

علاوه بر این میزان اسیدیته این قهوه از قهوه معمولی کمتری است و به همین دلیل برای کسانی که با مشکلات گوارشی مانند زخم معده یا IBS مبتلا هستند گزینه ای ایده آل است. طریقه مصرف قهوه گانودرما که به صورت پودر قهوه و عصاره قارچ ری شی است به صورت محلول در مقداری آب است. یک فنجان از این نوشیدنی حدود نیمی از کافیین یک فنجان قهوه معمولی را دارد. بد نیست بدانید نوشیدن یک فنجان قهوه گانودرما 6 برابر شیر کلسیم، 3 برابر اسفناج آهن، 7 برابر ماهی امگا سه، و 7 برابر پرتقال ویتامین C دارد. قهوه گانودرما را در ایران از عطاری های معتبر، فروشگاه های معتبر خشکبار و مراکز فروش قهوه می توانید تهیه کنید. قارچ گانودرما را هم از فروشگاه های خشکبار و عطاری ها می توانید تهیه کنید.

یکی از مهم ترین خواص قهوه گانودرما دکتر بیز تقویت و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن است. در حالی که برخی جزییات این مسیله هنوز مشخص نشده است اما مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که گانودرما بر روی گلبول های سفید خون که بخش مهمی از سیستم ایمنی هستند تاثیر می گذارد. علاوه بر این قارچ reishi بر روی ژن گلبول های سفید هم تاثیر می گذارد و التهاب را در آن ها کاهش می دهد. تحقیقات در بیماران مبتلا به سرطان نشان داده است که برخی از مولکول های موجود در قارچ می توانند فعالیت یک نوع سلول سفید خون به نام سلول های قاتل طبیعی را افزایش دهند. سلول های قاتل طبیعی با عفونت ها و سرطان در بدن مبارزه می کنند.

بسیاری از افراد قهوه گانودرما و قارچ گانودرما را به خاطر خواص ضد سرطان آن مصرف می کنند. اما آیا واقعا قارچ گانودرما ضد سرطان است؟ در یک مطالعه روی 4000 نفر از زنانی که سرطان سینه در آن ها بهبود پیدا کرده بود 59 درصد از آن ها از قارچ گانودرما استفاده کرده بودند. علاوه بر این مطالعات متعدد آزمایشگاهی نشان می دهد که قارچ گاندورما می تواند سبب مرگ سلول های سرطانی شود. در مورد تاثیر قارچ گانودرما بر کاهش پیشرفت سرطان پروستات هنوز اطلاعات محکمی و گسترده ای در دسترس نیست اما در یک تحقیق گسترده مشخص شد که یک سال درمان مداوم با قارچ گانودرما تعداد و حجم تومورهای روده بزرگ را کاهش می دهد. افزایش فعالیت گلبول های سفید که به مبارزه با سرطان کمک می کنند و در نتیجه بهبود کیفیت زندگی بیماران سرطانی است.

طبق آمار وزارت بهداشت میزان ابتلا به بیماری دیابت در 30 سال گذشته 15 درصد افزایش یافته است و در این میان افراد بالای 30 سال بیشترین قربانیان این بیماری مهلک و اغلب خاموش محسوب می شوند. آن طور که پزشکان می گویند چاقی و اضافه وزن در اثر تغییر سبک زندگی، تحرک کم و ورزش نکردن مهم ترین عوامل ابتلا به بیماری دیابت هستند. اما آیا در مورد خواص قهوه قارچ گانودرما برای کنترل و درمان دیابت چیزی می دانید؟ طبق تحقیقات انجام شده توسط پژوهشگران چینی، قارچ گانودرما حاوی آنزیم های است که موجب کاهش قند خون و در نتیجه کاهش ترشح گلوکز در خون می شوند. طبق نتایج تحقیقاتی که در سال 2009 منتشر شد، حدود 0/3 گرم عصاره قارچ گانودرما را به مدت یک ماه به تعدادی موش داده شد. ظرف تنها یک هفته مقدار گلوکز خون موش ها به مقدار کمی کاهش پیدا کرد.

در مطالعه ی دیگری در دانشگاه UNINOVE برزیل، آزمایشی توسطی گروهی پژوهشگر انجام شد تا تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت را مشاهده کنند. در این آزمایش تعدادی موش را به چند دسته تقسیم کردند و به یک دسته از آن ها قارچ گانودرما به مدت سی روز داده شد. پس از یک ماه، نتیجه آزمایشات تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت را موثر نشان داده و مقدار دیابت به طور تدریجی در گروه موش هایی که قارچ گانودرما مصرف کرده بودند، کاهش یافته بود. به این ترتیب پژوهشگران متوجه خواص قارچ گانودرما برای کنترل و درمان دیابت شدند. ترمیم زخم های ناشی از دیابت، سرگیجه و خستگی مفرط در اثر این بیماری، کمرنگ شدن لکه های تیره از جمله خواص قهوه قارچ گانودرما در درمان و کنترل دیابت و نشانه های آن محسوب می شوند.

برخی دیگر از خواص قهوه گانودرما برای سلامت بدن عبارتند از:

 1. تعادل سطح قند خون و عملکرد پانکراس
 2. محافظت از پوست در برابر انقراض سلول های پوستی، بهبود بافت پوست و کاهش اثرات پیری پوست
 3. کاهش سموم تجمع یافته در بدن
 4. افزایش متابولیسم بدن
 5. کاهش احساس خستگی
 6. قهوه گاندورما حاوی انواع آنتی اکسیدان است که مانع از ایجاد رادیکال های مضر آزاد می شود
 7. کمک به کاهش انسداد عروق و رگ ها و کمک به عملکرد بهتر کبد
 8. افزایش سطح انرژی بدن
 9. بهبود عملکرد سیستم گوارش
 10. تسکین دردهای سینوسی و سایر مشکلات تنفسی
 11. جوانسازی بافت و سلول های بدن
 12. تقویت سطح عملکرد تمام اندام های بدن
 13. زیبایی بخشیدن به پوست با انرژی بخشیدن به سلول های پوستی
 14. قهوه گاندورما به طور موثر در بهبودی زخم های پوستی، خراشیدگی، پسوریازیس، زخم دهان، خونریزی خارجی، بهبود گزیدگی حشرات و زخم ها کمک می کند. ذکر این نکته ضروری است با این که تاثیر قارچ گانودرما بر HPV در طب سنتی اثبات شده است، اما بهتر است برای درمان این بیماری حتما به پزشک مراجعه کنید. در واقع بهتر است در کنار راه های درمانی پزشک خود، استفاده از این گیاه دارویی را نیز در نظر قرار دهید.
 15. افزایش سطح  کلسترول خوب بدن و کاهش سطح تری گلیسرید خون.

آیا نوشیدن قهوه گانودرما عوارض دارد؟

مصرف قهوه لاته دکتر بیز مانند تمام مواد غذایی ممکن است برای برخی افراد عوارض جانبی داشته باشد. اگر چه عوارض خاصی برای قهوه گانودرما گزارش نشده است اما مواردی مثل خشکی گلو، سرفه و حالت تهوع دیده شده است. علاوه بر این در افراد مبتلا به فشار خون یا دیابت که دارو مصرف می کنند یا به دلیل بیماری سرطان تحت معالجه شیمی درمانی هستند به دلیل واکنش منفی بدن بهتر است این قهوه با مشورت پزشک مصرف شود. همچنین بیماران قلبی و کسانی که داروی انعقاد خون مصرف می کنند حتما برای نوشیدن قهوه گانودرما باید با پزشک خود مشورت کنند. علاوه بر این قهوه گانودرما مثل هر قهوه دیگری کافیین دارد و این مسیله برای کسانی که نسبت به کافیین بسیار حساس هستند ممکن است ایجاد مشکل کند.

نوشیدن قهوه گانودرما ایمن و بدون ضرر است؟

بحث در مورد این که نوشیدن قهوه گانودرما ایمن است یا خیر هنوز در حد همان بحث باقی مانده است. هنوز هیچ کس به طور قطعی به این سوال پاسخ نداده است و حتی خواص قهوه و قارچ گانودرما برای لاغری و درمان دیابت و زگیل تناسلی و … هنوز ثابت نشده است. فقط در سال گذشته، دانشمندان نیجریه ای ادعا کردند که تحقیقات انجام شده حاقارچ گانودرما چیست؟ و قهوه گانودرما برای چه بیماری خوبه؟ در این زمینه عوارضی مثل تپش قلب، بی حوصلگی، اضطراب و همان ظور که گفتیم حالت تهوع هم گزارش شده است. میزان دوز مصرفی گانودرما بستگی به نیاز بدن افراد مختلف و وضعیت سلامتی فعلی افراد بستگی دارد؛ این دوز معمولاً برای قارچ پودر شده حداکثر بین 2 تا 5 گرم روزانه برای هر نفر مناسب است.

از نقطه نظر طب سنتی، قارچ گانودرما اثر ضد سرطانی، ضد التهابی داشته و به تقویت سیستم ایمنی کمک می کند. گفته می شود قارچ گانودرما لوسیدوم، که به نام های “ریشی” یا” لین ژی “نیز شناخته می شود، برای درمان بیماری هایی مانند فشار خون و کلسترول بالا، بی خوابی و بسیاری موارد دیگر کاربرد دارد. قهوه گانودرما از جمله محصولاتی ست که با توجه به فواید متعدد این قارچ وارد بازار شده و با استقبال قابل توجهی مواجه شده است. قهوه گانودرما یک نوشیدنی پودری ست که حاوی عصاره گانودرما است. این نوع قهوه معمولاً توسط افرادی استفاده می شود که می خواهند خود را کاهش دهند و در عین حال انرژی بیشتری دریافت کنند. مخلوط نوشیدنی گانودرما همچنین ممکن است حاوی شکر، خامه غیر لبنی و سایر گیاهان باشد. در این مقاله قصد داریم به ادعاهای مطرح شده در مورد این نوشیدنی و عوارض احتمالی آن بپردازیم.

قهوه گانودرما را چگونه مصرف کنیم؟

قهوه گانودرما در مقایسه با یک فنجان قهوه استاندارد حدود 50 درصد کافیین کمتری دارد. این به این دلیل است که پودر قارچ فاقد کافیین است. زنان باردار یا شیرده، کودکان و افرادی که مشکلات قلبی زمینه ای دارند در معرض خطر بالایی از عوارض جانبی مصرف کافیین هستند. نوشیدن روزانه تا 400 میلی گرم کافیین هیچ عارضه نامطلوبی ندارد، اما ممکن است این مورد برای افراد حساس به کافیین صادق نباشد. برای این افراد، حتی مصرف کمتر مقدار کافیین ممکن است اضطراب، افزایش ضربان قلب، درد شکم و سایر عوارض جانبی را به همراه داشته باشد. عصاره قارچ گانودرما لوسیدوم ماده اصلی است که برای تولید انواع قهوه گانودرما استفاده می شود. این نوع قهوه بیشتر جهت مصارف دارویی و درمانی استفاده می شود و صرفاً به عنوان یک قهوه فوری و عادی مورد مصرف قرار نمی گیرد.

کلام آخر

گفته می شود که قهوه گانودرما فواید متعددی برای حفظ سلامت بدن دارد. با این حال، این فواید هنوز به طور کامل از لحاظ علمی مورد تایید قرار نگرفته اند. تحقیقات اولیه روی قارچ گانودرما فواید احتمالی را برای درمان سرطان و سایر بیماری ها نشان می دهد. هنوز باید تحقیقات زیادی در مورد گانودرما لوسیدوم و اثرات سلامتی آن در آزمایشات بالینی در مقیاس بزرگ انجام شود. با توجه به عوارض احتمالی مصرف قهوه گانودرما برای برخی افراد، بهتر از قبل از مصرف این قهوه ابتدا با یک فرد متخصص مشورت کنید تا مطمین شوید که آیا مصرف قهوه گانودرما برای شما مناسب است یا خیر. کی از آن است که اثرات گانودرما برای کاهش فشار خون بالا و جلوگیری از بسیاری از ابتلا به بیماری های مرتبط با قلب در برخی افراد دیده شده است. خرید قارچ و قهوه گانودرما در ایران از مغازه های عطاری معتبر امکان پذیر است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کیا با قهوه گانودرما باردار شدن" هستید؟ با کلیک بر روی کسب و کار ایرانی, پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کیا با قهوه گانودرما باردار شدن"، کلیک کنید.