7 هزار هکتار زمین در خوزستان زیر کشت زراعت چوب رفته است

7 هزار هکتار زمین در خوزستان زیر کشت زراعت چوب رفته است

یوکسیت/خوزستان استاندار خوزستان گفت: بر اساس آمار، بیش از 7 هزار هکتار تاکنون زیر کشت زراعت چوب رفته است که می تواند چهار سال آینده حجم زیادی از چوب مورد نیاز کارخانه چوب را تولید کند.

علی اکبر حسینی محراب امروز 6 خردادماه در نشست زراعت چوب استان، اظهار کرد: صیانت از هوا آن چیزی است که آیندگان به آن نیاز دارند. فرزندانمان که در شهر زندگی می کنند نیاز به آب و هوای خوب و سالم دارند. با توجه به آلایندگی موجود ناشی از صنایع و پتروشیمی ها و سایر آلایندگی ها، نیاز به وجود درخت است و طرح زراعت چوب در استان به صورت جدی پیگیری می شود.

وی افزود: کارشناسان و مراکز تحقیقاتی به این نتیجه رسیدند که کاشت اکالیپتوس در 300 هزار هکتار برای طرح زراعت چوب در نظر گرفته شود.

حسینی محراب ادامه داد: میزان پیشرفت طرح زراعت چوب در حال پیگیری است و در این زمینه برای 129 هزار هکتار، گروه های مختلف مردمی درخواست مشارکت در طرح زراعت چوب کردند که از این میزان 54 هزار و 300 هکتار تبدیل به قرارداد شد.

استاندار خوزستان گفت: بر اساس آمار، بیش از 7 هزار هکتار تاکنون زیر کشت زراعت چوب رفته است که می تواند چهار سال آینده حجم زیادی از چوب مورد نیاز کارخانه چوب را تولید کند.

وی اظهار کرد: 30 میلیون درخت اکالیپتوس در نهالستان ها کاشته شده که 12 میلیون به شکل های مختلف در عرصه ها کشت شده است.   

حسینی محراب عنوان کرد: برای زراعت چوب، 7 میلیون اصله درخت در نظر گرفته شده و مابقی برای جنگل کاری و طرح یک میلیارد درخت وزارت جهاد کشاورزی است.

وی یادآور شد: مسیولیت صنایع نفت، پتروشیمی و نیشکر و دیگر بخش ها در جهت رفع آلودگی سنگین است. با نفت و پتروشیمی قرارداد بسته شده که هر کدام 20 میلیون درخت خریداری می کنند که باید با جدیت دنبال شود. پتروشیمی اقدام خوبی در کشت درخت حرا انجام داده است. جنگل حرا بهترین گونه درخت و در خلیج فارس، قشم و… وجود دارد و جنگل های بسیار زیبایی هستند و در صورت انجام این کار در ماهشهر می تواند به جذب گردشگر کمک کند.

حسینی محراب عنوان کرد: آب بحث قابل نگرانی زراعت چوب بوده که تفاهم نامه میان آب و برق و منابع طبیعی کشور منعقد شده است و تامین آب این طرح، منجر به جهش در زراعت چوب می شود که به نفع نسل فعلی و آینده خواهد بود.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "7 هزار هکتار زمین در خوزستان زیر کشت زراعت چوب رفته است" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "7 هزار هکتار زمین در خوزستان زیر کشت زراعت چوب رفته است"، کلیک کنید.