20 سال آینده کمبود جنس مونث برای ازدواج خواهیم داشت!

20 سال آینده کمبود جنس مونث برای ازدواج خواهیم داشت!

مسیول قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج:

آفتاب نیوز :

زهرا رادمنش، مسیول قرارگاه جوانی جمعیت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص ارزیابی شاخص های جمعیتی و موالید زنده در استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: بر اساس گزارش گیری از سامانه الکترونیک سیب موالید زنده 9 ماهه اول 1402 در مقایسه با 9 ماهه اول 1401 سیر صعودی به خود گرفته است.

مسیول قرارگاه جوانی جمعیت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد افزود: در نه ماهه اول 1401 تعداد 7 هزار و 983 نوزاد زنده متولد شدند که چهار هزار و 295 مورد از آن ها پسر و سه هزار و 688 نوزاد دختر بوده است که بطور چشمگیری موالید پسر با 607 مورد با 7.6 درصد بیشتر بوده است.

وی بیان کرد: همچنین در نه ماهه اول 1402 تعداد 8 هزار و 237 نوزاد متولد شد که چهار هزار و 432 مورد آن ها پسر و سه هزار و 805 مورد دختر بوده است که موالید پسر حدود 627 مورد بیشتر از دختر بوده است که مجموع 18/3 در صد است.

رادمنش عنوان کرد: موالید 9 ماهه اول 1402 در مقایسه با 9 ماهه اول سال گذشته رشد داشته که نشان می دهد که تلاش های گسترده و برنامه های آموزشی که در تمام سطوح دانشگاه و به ویژه توسط مراقبین سلامت، ماما ها و بهورزان انجام می شود به ثمر نشسته است.

مسیول قرارگاه جوانی جمعیت معاونت بهداشت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این آمار نسبت به آمار ثبت احوال رقم بیشتری را نشان می دهد که علت آن تمایل تعدادی از خانواده هاست که ترجیح می دهند به هر علت در شهر های همجوار از جمله شیراز، اصفهان و اهواز فرزند خود را به دنیا بیاورند و همانجا هم برای گرفتن شناسنامه اقدام می کنند.

رادمنش بیان کرد: لازم به توضیح است طی 10 سال گذشته موالید استان به دنبال سیاست های قبلی و کنترل جمعیت و تنظیم خانواده نزولی بوده است از اینکه موالید افزایشی بوده جای خوشحالی است و جلوی معضل سال خوردگی جمعیت در استان گرفته می شود به شرطی که این روند افزایشی موالید ادامه دار، آهسته و پیوسته باشد.

وی بیان کرد: البته چیزی که نگران کننده است به هم خوردن توازن جنسیتی و افزایش رقم 6.7 درصد در جنس پسر است که در 20 سال آینده نبود جنس مونث برای گزینه ازدواج و شاخص فرزند آوری مشکل ساز خواهد بود، بطوری که اصلی ترین شرط فرزند آوری داشتن زنان گروه سنی باروری (54-10) است که به نظر می آید اقدامات خانواد ها در تعیین جنسیت جنین و تمایل آن ها به داشتن فرزند ذکور بی تاثیر نبوده است.

مسیول قرارگاه جوانی جمعیت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پیشنهاد می شود معاونت تحقیقات و فن آوری دانشگاه، پژوهشی در خصوص علت افزایش موالید پسر در دستور کار خود داشته باشد و مسیولین ذی ربط به راحتی از کنار این موضوع عبور نکنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "20 سال آینده کمبود جنس مونث برای ازدواج خواهیم داشت!" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "20 سال آینده کمبود جنس مونث برای ازدواج خواهیم داشت!"، کلیک کنید.