کشف 100 تن برنج احتکارشده در جنوب تهران

کشف 100 تن برنج احتکارشده در جنوب تهران

رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف انبار احتکار بیش از 100 تن برنج در جنوب تهران خبرداد.

به گزارش یوکسیت، سرهنگ مهدی افشاری در تشریح جزییات این خبر گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق به کشف انبار احتکار کالا در جنوب تهران شدند. رسیدگی به این پرونده در پی اقدامات اطلاعاتی در دستورکار ماموران قرار گرفت و در جریان آن مشخص شد مقادیر قابل توجهی برنج که جزو کالاهای اساسی محسوب می شود، در انباری در خیابان شورآباد احتکار شده است. 

وی با اشاره به انجام هماهنگی با مقام قضایی و اخذ مجوزهای لازم، گفت: ماموران پلیس پلیس امنیت اقتصادی از این انبار بازرسی کردند که در جریان آن مشخص شد، محل مذکور یک باب انبار کالای بازرگانی بوده که کالاهای موجود در آن در سامانه های مرتبط ثبت نشده است.

افشاری ادامه داد: در جریان بازرسی انجام شده مقادیر انبوهی کالا از نوع برنج وارداتی محسن، طبیعت، تاکسی، اتاگل، خاطره و … که محصول کشور پاکستان و هندوستان بوده و در محل دپو شده بود، کشف و ضبط شد. همچنین موجودی ثبت شده در سامانه جامع انبارها نیز کمتر از موجودی کف انبار بود و ورودی و خروجی کالاها نیز با یکدیگر مغایرت داشت.

رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با بیان اینکه کالاهای موجود در این انبار مدت زمان زیادی بود که وارد انبار و در آن دپو شده بود، گفت: کالاها شامل بیش از  100 تن برنج خارجی محصول کشور هندوستان و پاکستان بود. در این خصوص پرونده قضایی مربوطه تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضایی معرفی شد.

وی همچنین درباره ارزش ریالی برنج های احتکاری کشف شده نیز گفت: کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از 150 میلیارد ریال برآورد و اعلام کردند. 

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف 100 تن برنج احتکارشده در جنوب تهران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف 100 تن برنج احتکارشده در جنوب تهران"، کلیک کنید.