کشف انبار لوازم خانگی قاچاق در بازار تهران

کشف انبار لوازم خانگی قاچاق در بازار تهران

رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از هزار دستگاه لوازم خانگی قاچاق از یک انبار در محدوده بازار تهران خبر داد.

به گزارش یوکسیت، سرهنگ مهدی افشاری در تشریح جزییات این خبر گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق به کشف یک باب انبار دپوی کالای قاچاق در محدوده بازار تهران شدند. رسیدگی به این پرونده درپی انجام اقدامات اطلاعاتی در دستورکار قرار گرفت و در جریان آن مشخص شد مقادیری کالای خارجی در انباری در بازار تخلیه و دپو شده است.

وی با بیان اینکه کالای خارجی توسط خودروهای شوتی به این مکان منتقل و دپو شده بود، گفت: در جریان تحقیقات ماموران مشخص شد که این انبار به محلی برای توزیع لوازم خانگی قاچاق در بازار بدل شده است.

افشاری با اشاره به انجام هماهنگی قضایی و اخذ مجوزهای عملیات گفت: ماموران پلیس با مجوز قضایی اقدام به بازدید از انبار مذکور کردند که در جریان آن مشخص شد محل یک باب انبار کالای بازرگانی است که در سامانه انبارها نیز ثبت نشده است. همچنین ماموران در جریان بازرسی از این محل مقادیر انبوهی کالاهای خارجی از نوع لوازم آشپزخانه خارجی را کشف و ضبط کردند.

رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با بیان اینکه ماموران با انجام استعلامات گمرکی متوجه شدند که اسناد گمرکی ارایه شده برای آن مطابقتی با کالاهای مکشوفه ندارد، گفت: در واقع تمامی لوازم خانگی دپو شده در این انبار فاقد هرگونه اسناد و مدارگ گمرکی و به عبارتی دیگر قاچاق بود.

به گفته وی کالاهای کشف شده از این انبار شامل تعداد 1119 دستگاه اتو بخار، 10 دستگاه آبمیوه گیری، 94 دستگاه قهوه ساز، 24 دستگاه ساندویچ ساز، دو دستگاه میوه خشک کن و 20 دستگاه سرخ کن بود.

افشاری با بیان اینکه پرونده ای در خصوص تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضایی معرفی شد، گفت: کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از 30 میلیارد ریال اعلام کردند.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف انبار لوازم خانگی قاچاق در بازار تهران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف انبار لوازم خانگی قاچاق در بازار تهران"، کلیک کنید.