کریستوفر نولان بهترین کارگردان سال شد/ جادوی «اوپنهایمر» اثر کرد

کریستوفر نولان بهترین کارگردان سال شد/ جادوی «اوپنهایمر» اثر کرد

به گزارش یوکسیت،انجمن کارگردانان آمریکا (DGA) در هفتاد و ششمین دوره جوایز خود، بهترین های سال را انتخاب کرد.

در بخش اهدای جوایز برای تعیین بهترین کارگردان سال این کریستوفر نولان بود که برای ساخت فیلم «اوپنهایمر» موفق شد یورگوس لانتیموس برای «بیچاره ها»، مارتین اسکورسیزی برای «قاتلان ماه کامل»، گرتا گرویگ برای «باربی» و الکساندر پین برای «جاماندگان» را پشت سر بگذارد.

در میان نامزدهای اسکار اما، آکادمی به جای «باربی» و «جاماندگان» 2 تولید خارجی یعنی ژوستین تریه برای «آناتومی یک سقوط» و جاناتان گلیزر برای «منطقه مورد علاقه» را انتخاب کرده است.

جایزه مایکل آپتد برای موفقیت کارگردانی در اولین فیلم بلند سینمایی یک کارگردان هم به سلین سانگ برای «زندگی های گذشته» رسید و موفق شد تا کورد جفرسون برای «داستان آمریکایی»، مانولا مارتلی برای «شیلی 76»، نورا نیاسری برای «شیدا» و ای.وی.راکول برای «هزار و یک» را پشت سر بگذارد.

به گزارش خبرگزاری یوکسیت به نقل از ورایتی، در میان برندگان تلویزیونی کریستوفر استورر برای «خرس» با دریافت جایزه دستاورد کارگردانی در سریال های کمدی پیروز میدان شد و در بخش سریال درام هم پیتر هار برای «آخرین بازماندگان ما» گوی رقابت را از دیگر نامزدها که همگی برای «جانشینی» نامزد شده بودند، ربود.

جایزه بخش مستند هم نصیب مستیسلاف چرنوف برای «20 روز در ماریوپول» شد.

لزلی لینکا گلاتر، رییس این انجمن، مراسم را با قدردانی از اعتصاب انجمن بازیگران و نویسندگان که به مدت 6 ماه موجب توقف تولید استودیوهای بزرگ شدند، شروع کرد و با تاکید بر اینکه سال پیش بسیار چالشی بود، عنوان کرد که انجمن کارگردان ها اولین اتحادیه آمریکاست که بر مرزهای هوش مصنوعی و حفاظت از قرارداد در مورد فناوری تاکید دارد.

امسال جاد آپاتو پس از 4 بار حضور به عنوان میزبان این مراسم، بار دیگر مجری مراسم اهدای جوایز DGA بود. او مراسم را با مونولوگی آغاز کرد که جو بایدن و دونالد ترامپ را مسخره می کرد.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کریستوفر نولان بهترین کارگردان سال شد/ جادوی «اوپنهایمر» اثر کرد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کریستوفر نولان بهترین کارگردان سال شد/ جادوی «اوپنهایمر» اثر کرد"، کلیک کنید.