کاهش قیمت بیت کوین به 69 هزار دلار – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان

کاهش قیمت بیت کوین به 69 هزار دلار - خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری یوکسیت، بیت کوین در روز چهارشنبه پس از شکست در عبور از سطح مقاومت 72 هزار دلاری ثبت شده در روز سه شنبه، به 69 هزار دلار سقوط کرد.

بر اساس داده های کوین مارکت کپ، وب سایت ردیابی قیمت دارایی های دیجیتال، قیمت در اوایل روز چهارشنبه به 69 هزار 191 دلار کاهش یافت، در حالی که در حدود ساعت 10 و 10 دقیقه صبح به وقت شرقی کمی بالاتر از 69 هزار 500 دلار معامله می شد و روزانه 0.4 درصد ضرر ثبت کرد و در زمان نگارش این مطلب همچنان در سطح 69 هزار دلار قرار دارد.

اتریوم، بزرگترین آلتکوین جهان از نظر ارزش بازار، نیز پس از صعود به بالای 3800 دلار سقوط کرد.

اگرچه قیمت برخی آلتکوین ها در روز سه شنبه بیش از 20 درصد افزایش یافت، اما در روز بعد از این صعود، تا هشت درصد کاهش یافتند.

به گفته تحلیلگران، فروش اخیر بیشتر نتیجه سود سرمایه گذاران از افزایش قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال از ابتدای ماه جاری است.

بیت کوین در اول ماه مه برای اولین بار در بیش از 2 ماه گذشته به زیر 57 هزار دلار سقوط کرد و به پایین ترین سطح خود از 27 فوریه رسید. بر اساس پلتفرم مبادلات ارزهای دیجیتال بایننس، این ارز محبوب جهان در 14 مارس به بالاترین سطح خود یعنی 75 هزار و 830 دلار رسید.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر 2.58 تریلیون دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل 0.53 درصد کمتر شده است. در حال حاضر 52.98 درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت کوین است که 0.03 درصد کاهش روزانه را ثبت کرده است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در 24 ساعت گذشته 94.46 میلیارد دلار است که 21.69 درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر 6.55 میلیارد دلار است که 6.93 درصد از کل حجم 24 ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه های پایدار اکنون 87.91 میلیارد دلار است که 93.06 درصد از کل حجم 24 ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش قیمت بیت کوین به 69 هزار دلار – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش قیمت بیت کوین به 69 هزار دلار – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.