چگونه بهترین روش کاشت مو مناسب با خودمان را پیدا کنیم

آفتاب نیوز :

ریزش مو و طاسی مشکلی شایع است که می تواند اعتماد به نفس و کیفیت زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. خوشبختانه، پیشرفت های چشمگیری در زمینه کاشت مو به وجود آمده است که به افراد مبتلا به ریزش مو امید دوباره می بخشد.

با این حال، با وجود تنوع روش های مختلف کاشتن مو انتخاب بهترین روش مناسب با شرایط و ویژگی های فردی می تواند چالش برانگیز باشد. در ادامه برای اینکه متوجه شویم چگونه بهترین روش کاشت مو مناسب با خودمان را پیدا کنیم؟ قصد داریم به بررسی فاکتور های مهم در انتخاب روش کاشت مو بپردازیم تا بتوانید بهترین را برگزینید.

چگونه در بین انواع روش های کاشت مو بهترین را انتخاب کنیم؟

قبل از هر اقدامی برای انتخاب بهترین روش کاشت مو باید با انواع روش های کاشت مو آشنا باشید و بدانید هر یک از روش ها چگونه انجام می شود؛ تا بتوانید با مقایسه روش ها در مسایلی مثل میزان بانک مو، وسعت طاسی، علت ریزش، نحوه برداشت گرافت و کاشت مو را بدانید تا بتوانید در بین آن ها روش مناسب خود را پیدا کنید.

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT یک روش قدیمی در بین انواع روش ها به حساب می آید. در این روش که به آن روش کشت نواری هم گفته می شود جراح از ناحیه بانک مو که معمولا پشت سر قرار دارد یک برش نوای جدا می کند. سپس فولیکول های سالم مو را از آن برداشت می کند و ناحیه بانک مو را بخیه می زند. در مرحله بعد فولیکول های سالم را جدا می کند با استفاده از سوزن و تیغ در ناحیه کاشت حفره های را ایجاد می کند و فولیکول های مو را در آن قرار می دهد.

کاشت مو به روش FUE

کاشت مو به روش FUE یا FIT یک روش استخراجی فولیکولی است. در این روش برعکس روش FUT خبری از برش نواری نیست در این روش فولیکول ها به صورت دانه دانه و با برش های دایره ای و ظریف از ناحیه بانک مو استخراج می شود. بعد از استخراج گرافت ها در محل حفره های ایجاد شده در ناحیه کاشت جایگذاری می شود.

کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش BHT یکی از روش های جدید که بر پایه کاشت مو FUE است و تفاوت اصلی آن انتخاب بانک مو است. افرادی که از طاسی زیاد رنج می برند و بانک مو مناسبی ندارد. برای کاشت از مناطقی مثل بدن و ریش و مو های ناحیه روی سینه فولیکول های لازم را برمی دارند. از مزایای این روش این است که مناطق بانک مو متعدد است و برای همه امکان پیوند مو را فراهم می آورد. در هر بار می توان بین 2500 تا 3000 گرافت را برداشت. هزینه این روش در سال 1403 حدودا 10 میلیون تومان است.

کاشت مو به روش SUT

چگونه بهترین روش کاشت مو مناسب با خودمان را پیدا کنیم

کاشت مو به روش SUT یک روش جدیدتر نسبت به روش های FUT و FUE است. در این روش همه مراحل اتوماتیک و زیر نظر جراح انجام می شود. در این روش برای برداشت فولیکول ها از ناحیه بانک مو از دستگاه پانچ استفاده می کنند و به دلیل برش های بسیار ظریف، یک روش کم تهاجم به حساب می آید که نتایج طبیعی تر پایدارتری دارد.

برای اینکه به طور دقیق تری متوجه تاثیر انتخاب روش کاشت مو برای بهترین نتیجه و مناسب با شرایط فردی خود باشید؛ می توانید منابع بین المللی متشکل از متخصص در سراسر دنیا را مطالعه کنید. در زیر برخی از منابع را بررسی و برای شما قرار دادیم:

  • انجمن بین المللی جراحان مو، پوست و زیبایی (ISHRS): https://ishrs.org/
  • انجمن جهانی جراحان مو (WFI): https://istanbul.wfiworkshop.com/
  • آکادمی آمریکایی پوست و مو (AAD): https://www.aad.org/
  • انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS): https://www.plasticsurgery.org/

بررسی دلایل ریزش مو برای انتخاب روش مناسب کاشت مو

یکی از فاکتور های مهم برای انتخاب روش مناسب بررسی دلایل ریزش مو می باشد. اگر علت ریزش را کشف کنید، خیلی راحت تر می توانید برای هر اقدامی تصمیم بگیرید.

یکی از دلایل اصلی ریزش مو عوامل ژنتیکی هستند. در بعضی از خانواده ها ژن طاسی وجود دارد و اگر شما پدر یا مادرتان طاسی سر داشته باشند احتمال ریزش مو شما زیاد خواهد بود.

 تغذیه مناسب و سبک رژیم شما می تواند در رشد مو ها تاثیر گذار باشد اگر در سبد غذایی شما سبزیجات، پروتیین ها، ویتامین های C، B، آهن و روی وجود داشته باشد. احتمال ریزش کاهش می یابد.

استرس مانند برای رشد مو ها سم است. اگر شما به علت شغل یا سبک زندگی هر روز دچار استرس و تنش باشید احتمال ریزش مو افزایش می یابد.

برخی از بیماری های پوستی مثل سبوره و پسوریازیس و م توانند عامل برای ریزش مو باشند.

تغییرات هورمونی یکی از دلایل ریزش مو است که برای تشخیص آن باید به پزشک مراجعه کنید و آزمایشات لازم را انجام دهید.

مراحل انتخاب بهترین روش کاشت مو مناسب هر فرد

مشاوره با پزشک: اولین قدم مشاوره با یک جراح متخصص کاشت مو در مراحل انتخاب است. در این جلسه پزشک سابقه پزشکی شما را بررسی می کند، الگوی ریزش مو را ارزیابی می کند و با توجه به شرایط شما بهترین روش کاشت مو را معرفی می کند.

بررسی فاکتور های موثر: در انتخاب روش کاشت مو باید به فاکتور های مختلفی از جمله الگوی ریزش مو، سلامت پوست سر، سابقه پزشکی، انتظارات و اهداف، و بودجه خود توجه کنید.

تحقیق در مورد روش های مختلف: پس از مشاوره با پزشک و مشخص شدن روش های مناسب برای شما، باید در مورد هر روش تحقیق کرده و مزایا و معایب آن ها را به دقت مورد بررسی قرار دهید.

انتخاب پزشک و کلینیک: انتخاب پزشک باتجربه از مهمترین فاکتور ها در موفقیت کاشت مو است. سابقه و تجربه جراح، کیفیت تجهیزات و تسهیلات کلینیک، و نظرات و تجربیات بیماران قبلی را در نظر بگیرید.

مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو

قبل از انجام کاشت مو باید قبل از هر چیزی پرونده پزشکی خود را آماده کنید و آزمایشات قبل از کاشت مو را انجام دهید حداقل دو هفته قبل از کاشت از دخانیات و الکل استفاده نکنید. مصرف دارو های رقیقی کننده خون و ضدالتهاب را دو هفته قبل از انجام عمل قطع کنید. شب قبل از عمل به اندازه کافی استراحت کنید تا بدن شما برای عمل آماده باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چگونه بهترین روش کاشت مو مناسب با خودمان را پیدا کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چگونه بهترین روش کاشت مو مناسب با خودمان را پیدا کنیم"، کلیک کنید.