پوشیدن لباس های خلاف شرع، جرم است

پوشیدن لباس های خلاف شرع، جرم است

آفتاب نیوز :

جلال آفاقی عصر سه شنبه در جلسه عفاف و حجاب که همزمان با آغاز طرح انتظامی نور به منظور هماهنگی های قضایی در محل دادستانی برگزار شد، با انتقاد شدید از مسامحه گذشته نهاد های متولی حجاب اظهار کرد: این مسیولان در ترویج و اعتلای فرهنگ سرنوشت ساز حجاب کوتاهی کرده اند.

وی از حجاب به عنوان ناموس کشور تعبیر و خاطرنشان کرد: مسیولان فرهنگی باید به موقع به وظیفه خود عمل می کردند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل با تشریح آثار موثرتر اقدامات ارشادی و فرهنگی با محوریت تذکر لسانی، اقدامات ایجابی و سلبی را در صورت هرگونه تظاهر به بی حجابی و بی عفتی در جامعه ضروری دانست.

آفاقی گفت: قانونگذار برای کشف حجاب مجازات تعیین کرده و ماموران موظف به اجرای قانون در مواجهه با این جرم مشهود هستند.

دادستان اردبیل ادامه داد: در کنار بی حجابی و بدحجابی پوشیدن لباس هایی که خلاف شرع و عفت عمومی است، جرم محسوب می شود.

وی با اعلام حمایت دستگاه قضایی از ماموریت های پلیس و ضابطین در اجرای قانون عفاف و حجاب تضعیف پلیس را تضعیف نظام دانسته بر ورود مقامات اجرایی و فرهنگی استان و همکاری شایسته در اجرای طرح نور فراجا تاکید کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل افزود: امروز افسران فرهنگی باید در کنار افسران و نیرو های انتظامی در کف خیابان به رسالت خطیر خود در مقابله با هنجارشکنان عمل کنند.

آفاقی با تاکید بر ضرورت رعایت موازین شرعی در اماکن عمومی نیز بر پلمب طولانی مدت اماکن صنوف متخلف بیان کرد: رعایت شایسته عفاف و حجاب در ادارات و مجموعه های وابسته، مراکز آموزشی و درمانی ضروری است. در صورت وجود هرگونه بی حجابی در اماکن یاد شده مدیران مرتبط تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پوشیدن لباس های خلاف شرع، جرم است" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پوشیدن لباس های خلاف شرع، جرم است"، کلیک کنید.