پرونده نفتی ایران سر از تگزاس درآورد

پرونده نفتی ایران سر از تگزاس درآورد

آفتاب نیوز :

2 مرد آمریکایی به اتهام تلاش برای فروش نفت ایران به چین به زندان محکوم شدند.

وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد 2 مرد در ایالت تگزاس که در ماه نوامبر توسط یک هییت منصفه ایالات متحده به اتهام تلاش برای فروش نفت ایران بر خلاف تحریم های اعمال شده توسط واشنگتن و طرح ریزی برای ارتکاب پولشویی مجرم شناخته شدند، به 45 ماه زندان محکوم شدند.

وزارت دادگستری آمریکا اظهار کرده است «ژنیو وانگ» 43 ساله، شهروند دو تابعیتی چینی- آمریکایی و «دانیل ری لین» 42 ساله، اهل مک کینی در تگزاس در اقدامی مشترک برای فرار از تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران از ژوییه 2019 تا فوریه 2020 با تسهیل خرید نفت تحریم شده از ایران برنامه ریزی کردند.

این وزارتخانه همچنین در بیانیه خود بیان کرده مقصد فروش نفت خریداری شده از ایران، یک پالایشگاه در چین بوده است.

دانیل لین رییس شرکت خصوصی Stack Royalties، یک شرکت مستقر در تگزاس است که حقوق معدنی نفت و گاز را به صندوق های سرمایه گذاری و گروه های سهام خصوصی می فروشد.

وکیل لین سال گذشته تاکید کرد پرونده مطرح شده علیه موکلش بر اساس عوامل مخفی دولت است که به او میلیون ها دلار سود در صورت شرکت در این طرح پیشنهاد داده بودند.

وکیل لین همچنین این پرونده را نمونه خاص از اقدامات دولت ایالات متحده خوانده بود.

این 2 شهروند در سال 2020 به همراه سه نفر دیگر در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه شرقی ایالت پنسیلوانیا متهم شناخته شدند. سوابق این دادگاه نشان می دهد که دست کم 2 هم دست از آن زمان به جرم خود اعتراف کرده اند.

چین بزرگ ترین واردکننده نفت ایران در جهان، به رغم تحریم های آمریکا به شمار می آید. چین در این مدت نفت ایران را زیر قیمت جهانی و ارزان خریداری کرده است و از این طریق چندین میلیارد دلار سود به چین رسیده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پرونده نفتی ایران سر از تگزاس درآورد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پرونده نفتی ایران سر از تگزاس درآورد"، کلیک کنید.