پرفروش ترین سینماهای ایران را بشناسید

پرفروش ترین سینماهای ایران را بشناسید

به گزارش خبرگزاری یوکسیت، مدیرعامل موسسه سینماشهر گزارشی تحلیلی از آمار فروش سینماهای ایران ارایه کرد. تهران، خراسان رضوی و اصفهان به ترتیب سه استان پرفروش سینمای ایران و «پردیس کوروش»، «پردیس ایران مال» و «پردیس هنر شهرآفتاب» به ترتیب سه سینمای پرفروش در سال گذشته بودند.

هاشم میرزاخانی مدیرعامل این موسسه درباره آمار فروش سینمای ایران در سال 1402 گفت: سینمای ایران در سال گذشته بیش از هزار و 240 میلیارد تومان فروش داشت که از این میزان فروش، بیش از 550 میلیارد و 483 میلیون تومان مربوط به تهران، بیش از 149 میلیارد و 164 میلیون تومان مربوط به خراسان رضوی و بیش از 107 میلیارد و 42 میلیون تومان مربوط به استان اصفهان است.

وی با اشاره به فروش سینمای ایران در سایر استان ها افزود: استان فارس با فروش بیش از 83 میلیارد و 348 میلیون تومان، استان البرز با فروش بیش از 70 میلیارد و 793 میلیون تومان، استان مازندران با فروش بیش از 43 میلیارد و 406 میلیون تومان، آذربایجان شرقی با فروش بیش از 28 میلیارد و 735 میلیون تومان، استان قم با فروش بیش از 21 میلیارد و 392 میلیون تومان، گیلان با فروش بیش از 20 میلیارد و 316 میلیون تومان و استان خوزستان با فروش بیش از 18 میلیارد و 647 میلیون تومان به ترتیب رتبه چهارم تا دهم فروش استانی سال 1402 را به خود اختصاص دادند.

مدیرعامل موسسه سینماشهر درباره رتبه بندی سینماهای کشور در سال گذشته گفت: پردیس سینمایی «کوروش» تهران، پردیس سینمایی «ایران مال» تهران، پردیس سینمایی «هنرشهر آفتاب» شیراز، پردیس «آزادی» تهران، پردیس «هویزه» مشهد، پردیس «ساحل» اصفهان، پردیس «مگامال» تهران، پردیس «اکومال» کرج، پردیس «سیتی سنتر» اصفهان و پردیس «اطلس» مشهد نیز به ترتیب رتبه های اول تا دهم فروش به تفکیک سینما در سال گذشته را داشتند.

وی ادامه داد: ضریب اشغال سینما که عدد قابل بررسی برای سیاستگذاری ها تلقی می شود در سال 1402 به بیش از 12 درصد رسید. این در حالی است که این عدد برای سال 1401 نزدیک به 6 درصد بود. البته اعداد دقیق ضرایب اشغال به تفکیک استان ها و سینماها در گزارش آمده است و در اختیار تحلیل گران و رسانه ها قرار می گیرد.

میرزاخانی در انتها گفت: البته آمار ارایه شده بر مبنای بیننده هم وجود دارد و سینماداران و مخاطبان می توانند تعداد بیننده را برای هر سینما و استان ببینند.

245245

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پرفروش ترین سینماهای ایران را بشناسید" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پرفروش ترین سینماهای ایران را بشناسید"، کلیک کنید.