پرفروش ترین خودرو جهان کدام است؟

پرفروش ترین خودرو جهان کدام است؟

آفتاب نیوز :

خودروسازان چینی سال گذشته برای اولین بار از همتایان آمریکایی خود پیشی گرفتند که نشان از تغییر پویایی قدرت در بازار جهانی خودرو است.

کارشناسان اظهار کردند که برندهای وابسته به بی وای دی سال گذشته 13.4 میلیون خودروی جدید فروختند. سهم بازار تولیدکنندگان چینی در سراسر خاورمیانه، اوراسیا و آفریقا افزایش یافت.

خودروسازان چینی پس از در دست گرفتن کنترل بازار داخلی که جنگ قیمت خودروهای برقی بر درآمد تاثیر می گذارد، به طور فزاینده ای به صادرات روی می آورند.

پس از اینکه کمیسیون اروپا اعلام کرد از ماه جولای تعرفه های اضافی تا 38.1 درصد بر خودروهای برقی وارداتی چینی اعمال می کند، چین اعلام کرد که تمام اقدامات لازم را برای حفظ منافع خود انجام خواهد داد.

ایالات متحده موفق شد سال گذشته یک پیروزی بزرگ را به دست آورد و مدل Y تسلا به پرفروش ترین خودرو در سراسر جهان تبدیل شد. تحویل این خودروی اسپرت با 64 درصد افزایش به 1.22 میلیون دستگاه رسید و از شاسی بلند RAV4 تویوتا موتور عبور کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، برندهای ژاپنی بهترین عملکرد را داشتند و هفت مدل از 10 مدل پرفروش را تولید کردند و در مجموع حدود 23.6 میلیون خودرو تحویل دادند و برندهای اروپایی در سال گذشته در رتبه دوم قرار گرفتند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پرفروش ترین خودرو جهان کدام است؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پرفروش ترین خودرو جهان کدام است؟"، کلیک کنید.