پاسخ سازمان شهرداری ها به اظهارات چمران درخصوص تاخیر قرارداد تامین 791 واگن متروی تهران

پاسخ سازمان شهرداری ها به اظهارات چمران درخصوص تاخیر قرارداد تامین 791 واگن متروی تهران

سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به اظهارات اخیر رییس شورای شهر تهران درخصوص تاخیر قرارداد تامین 791 دستگاه واگن متروی تهران پاسخ داد.

به گزارش یوکسیت، متن جوابیه روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به شرح زیر است:

« قرارداد تامین 630 دستگاه واگن برای خطوط متروی تهران پس از پنج سال از امضای قرارداد در دوران خدمت رسانی دولت سیزدهم و با همت مقام عالی وزارت کشور  وارد مرحله عملیاتی شد.

همچنین الحاقیه قرارداد فوق به میزان 161 دستگاه واگن که جمعا 791 دستگاه واگن را تحویل متروی تهران می دهد، در سال گذشته به امضا رسید.

با تدبیر سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و از طریق مطالعه فشرده اسناد و جلسات متعدد، زمان 6 ماهه مندرج در قرارداد حتی به میزان سه ماه تاکنون کاهش یافته است. (طراحی پایه در شرف تایید تا هفته اول اردیبهشت ماه است).

از این رو، به رییس محترم شورای شهر تهران توصیه می شود نکات زیر را مورد امعان نظر ویژه قرار دهند:

1-  انقلاب مترویی کشور با زمینه سازی و عقد قرارداد و اجرایی ساختن طرح 2000 دستگاه واگن به ناوگان مترویی کشور، در این دولت و توسط وزارت کشور ( ایمرو) محقق شده است.

2- انجام چنین قرار داد بزرگی طبیعتا پیچیدگی های فنی و مالی خاص خود و در عین حال زمانبر بودن فرآیند را به همراه دارد که بحمدالله بدون مشکل در حال انجام است.

3- قرارداد 630 دستگاه واگن مترویی تهران پس از پنج سال در این دولت و توسط وزارت کشور در طی یک سال گذشته اجرایی و وارد مرحله عملیاتی شده است.

4- الحاقیه 161دستگاه واگن به قرار داد 630 دستگاهی تهران در همین دولت و در نیمه اول سال 1402 منعقد شده و ظرفیت تهران در این حوزه را افزایش داده است.

5- قرارداد 699 دستگاه واگن برای سایر کلان شهرهای کشور در طی یک سال گذشته منعقد شده است.

6- قرارداد 280 دستگاه واگن متروی تهران در طی چند ماه گذشته امضا شده است. ( البته از سوی یکی از اعضای کنسرسیوم که متولی ساخت داخل می باشد تاکنون امضا نشده است.)

7- شهرهای اهواز و کرمانشاه از محل 2000 دستگاه واگن فوق الذکر هر کدام بنا بر سهم خود دارای واگن مترو خواهند شد.

8- این سازمان برای تامین پیش پرداخت 630 دستگاه واگن و خرید اتوبوس با استفاده از تهاتر نفت اقدام به فروش نفت و واریز وجوه مربوط به قراردادها نموده است و تمام آنچه تاکنون اتفاق افتاده مدیریت وجوه فروش نفت و مصرف آن در ردیف های مختص خود بوده است .

9- تمامی موارد فوق توسط کارشناسان و عوامل اجرایی و مدیریتی سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور که همگی در زمره نخبگان و دارای تحصیلات عالیه در صنعت ریلی و حمل و نقلی کشور هستند منعقد و اجرایی شده است.

10- درباره موضوع واردات اتوبوس های برقی نیز مطالب بیان شده به دور از واقعیت بوده و تایید نمی شود .

در پایان باید خاطرنشان کرد بهتر بود رییس محترم شورای شهر تهران پیش از اظهار نظر در این خصوص، با تماس یا برگزاری جلسه کارشناسی، اطلاعات دقیق تر را دریافت می کردند تا اظهاراتشان مورد سوء استفاده مغرضان قرار نگیرد.»

مهدی چمران رییس شورای شهر تهران هفته گذشته در جلسه علنی این شورا در سخنانی با اشاره به لزوم حل معضل ورود واگن های مترو از سوی وزارت کشور گفت: مایه تاسف است که ماه ها از انعقاد قراردادها گذشته اما در داخل کشور موانع زیادی وجود دارد و موضوع هنوز به نتیجه نرسیده است. تا امروز تایید فنی برعهده مترو بوده؛ لذا امیدواریم وزیر کشور قاطعانه تصمیم بگیرد و جلوی این توقف گرفته شود. اینکه از این موضوع چه کسی نفع می برد نمی دانم اما اینکه چه کسی ضرر می کند باید بگویم همه ضرر خواهند کرد. به جای اینکه قدر بدانند و کمک کنند اینگونه کار را متوقف می کنند، لذا باید پاسخگو باشند.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پاسخ سازمان شهرداری ها به اظهارات چمران درخصوص تاخیر قرارداد تامین 791 واگن متروی تهران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پاسخ سازمان شهرداری ها به اظهارات چمران درخصوص تاخیر قرارداد تامین 791 واگن متروی تهران"، کلیک کنید.