پاسخ باشگاه استقلال به بیانیه پرسپولیس

پاسخ باشگاه استقلال به بیانیه پرسپولیس

به گزارش خبرگزاری یوکسیت؛ رسانه رسمی باشگاه استقلال نوشت:

متاسفانه باشگاه پرسپولیس در بیانیه ای نادر، به جای پاسخگویی و اطمینان دادن به جامعه هواداران خود درباره چالش های پیش روی خود در مسیر اخذ مجوز حرفه ای، به باشگاه استقلال طعنه و کنایه زده است.

باشگاه استقلال از وزارت محترم ورزش و جوانان و فدراسیون محترم فوتبال تقاضا دارد مانع تکرار چنین رفتارهایی شوند که می تواند به روابط بین باشگاهی و فضای کلی ورزش کشور آسیب برساند و اجازه ندهند باشگاه ها رقابت ها را از میدان ورزشی به حوزه های نامربوط بکشانند.
باشگاه استقلال از باشگاه پرسپولیس نیز می خواهد به حل مسایل داخلی خود بپردازد و در این مسیر، از دخیل کردن استقلال در مشکلات خود اجتناب ورزد.
همچنین، در رابطه با همکاری میان فدراسیون فوتبال و باشگاه استقلال که به ماجرای تفاهم نامه با باشگاه سانتاکلارا برمی گردد، لازم به ذکر است باشگاه استقلال متعهد شده مبلغ 200 هزار یورو را از محل دارایی های خود در AFC به باشگاه سانتاکلارا پرداخت کند و فدراسیون فوتبال تنها مسیر پرداخت این مبلغ را به واسطه ارتباطات و همکاری های وسیع و دوستانه خود در AFC و فیفا تسهیل کرده است.

جهت تنویر افکار عمومی لازم است متذکر شویم همکاری فدراسیون فوتبال با استقلال، زمین تا آسمان با همکاری این فدراسیون با باشگاه پرسپولیس در سال گذشته که بالغ بر 150 هزار یورو از بدهی باشگاه به سرمربی خارجی این باشگاه را پرداخت کرد و هنوز هم این مبلغ را از باشگاه بدهکار بازپس نگرفته، تفاوت دارد.

فدراسیون فوتبال پیش از این در تنگناهای مشابه از باشگاه پرسپولیس حمایت کرده و البتّه استقلال هم اعتراضی به این حمایت و همکاری نداشته اما هنوز فراموش نکرده ایم چگونه رییس فدراسیون قبلی فوتبال مبلغ ده میلیارد تومان به باشگاه رقیب کمک کرده است و هنوز این مبلغ باز پرداخت نشده است؛ حتی در دولت قبل، اسپانسر وقت باشگاه استقلال ملزم به کمک های مالی بلا عوض قابل توجهی به باشگاه پرسپولیس شده بود. علاوه بر این، صندوق های بازنشستگی و امید به این باشگاه وام های سنگین بلا عوض پرداخت کردند و بارها در دولت گذشته شاهد الطاف و حمایت های مختلف ارگان های دولتی از باشگاه رقیب بودیم.

با این حال باشگاه استقلال هرگز دنبال منحرف کردن افکار عمومی و درگیر کردن رقبا در بحران های خود نبوده و نیست و از باشگاه های رقیب نیز می خواهد با حفظ احترام متقابل و اجتناب از هرگونه رفتارهایی که ممکن است به ایجاد تنش منجر شود، در راه تقویت روحیه ورزشکاری و حفظ شرافت ورزشی گام بردارند.

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پاسخ باشگاه استقلال به بیانیه پرسپولیس" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پاسخ باشگاه استقلال به بیانیه پرسپولیس"، کلیک کنید.