وعده افتتاح باغ رسانه کودک و نوجوان در سال 1403/تقدیر از عوامل برنامه «سر سفره خدا»

وعده افتتاح باغ رسانه کودک و نوجوان در سال 1403/تقدیر از عوامل برنامه «سر سفره خدا»

آیین تقدیر از عوامل برنامه تلویزیونی «سر سفره خدا» امروز در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد.
مدیر شبکه کودک با تاکید بر اینکه «سر سفره خدا» برند موفقی در تلویزیون است خاطرنشان کرد: «سر سفره خدا» از پرمخاطب های برنامه های سحرگاهی تلویزیون بود.

به گزارش یوکسیت به نقل از پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، آیین تقدیر از عوامل برنامه تلویزیونی «سر سفره خدا» ویژه برنامه سحرگاهی ماه مبارک رمضان شبکه کودک سیما با حضور مهرداد باقری پبدنی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، محمدصادق باطنی رییس شبکه کودک و عوامل برنامه امروز چهارشنبه، 29 فروردین در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد.

در این مراسم محمدصادق باطنی، رییس شبکه کودک گفت: ساخت هویت نسل جدید، مهم ترین مسیله کشور است که باید برای آن تدبیر کرد. نسل جدید با بحران هویت روبه رو است. در نسل گذشته اگر کسی پاسخی برای سوالات هویتی نداشت اتفاق خاصی رقم نمی خورد، اما امروز اگر به این سوالات پاسخ داده نشود، نوجوان سوالات را خودش از منابع دیگر دریافت می کند.

وی درباره برنامه «سر سفره خدا» اظهار کرد: این برنامه به خاطره جمعی چند نسل از روزه اولی ها تبدیل شده است. وقتی شبکه ای از هواداران شکل می گیرد یعنی ما ثاثیرگذار بوده ایم و یک کار هویتی شکل گرفته که خاطره جمعی درست شده است.

مدیر شبکه کودک ورود «سر سفره خدا» به بخشی از آیین دین داری بچه ها و ایجاد انسی که با این برنامه صورت گرفته است را بی نظیر دانست و تصریح کرد: از دوستانی که تولید این برنامه را انجام دادند، تشکر می کنم. تولید این برنامه کار سختی بود که رقم زده شد؛ پیش تولید و تولید کار یک اتفاق پرحجم و اتفاق پرزحمتی بود؛ لذا باید از عوامل و تیم آن قدردانی کرد.

وی همچنین از مهرداد باقری و مجموعه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران که دغدغه اصلی آن کودک و نوجوان است تشکر ویژه کرد.

باطنی بیان کرد: «سر سفره خدا» برند موفقی بود که دو سال ساخته نشده بود و این یعنی سه سال دیده نشدن در حالی که یک سرمایه ملی بود. تلاش داریم این برنامه ها را در طول سال تولید و پخش کنیم و فصل جدید آن با آیتم های جدید به پخش خواهد رسید. 

وی اجرای تیاتر تعاملی را ویژگی و ابداع برنامه «سر سفره خدا» دانست و تاکید کرد: در این اجرا مشارکت صد و ده هزار نفری مخاطبان داشتیم. این بخش جدید برنامه را در ادامه تقویت خواهیم کرد و پیش خواهیم برد.

مدیر شبکه کودک در پایان گفت: در نظرسنجی فصلی در مرکز تحقیقات که برای افراد 12 سال به بالا است، برنامه «سرسفره خدا» رتبه سوم را دارد. همچنین پارسال در یک نظرسنجی اختصاصی این برنامه 47 درصد مخاطب 12 سال به پایین را داشت. در تلوبیون تعداد بازدید به 330 هزار بار رسیده است که نشان می دهد با اختلاف پر مخاطب ترین برنامه سحرگاهی ماه مبارک رمضان است.

در ادامه محمد بخشی زاده، مدیر گروه نهال شبکه کودک در سخنانی گفت: مهم ترین ویژگی این برنامه و کارهای مشابه فرهنگی که باید انجام شود این است که دست گذاشته شود روی یک خلایی که وجود دارد. اینکه روزه اولی هایی هستند که کودک هستند و باید سحر بیدار شوند. در برنامه های سحرگاهی باید زمانی را به این ها اختصاص داد. تا سال ها به این شکل بود که برنامه های سحرگاهی که برای کودکان ساخته می شد با همان شکل و شمایل برنامه های بزرگسال بود. برنامه «سر سفره خدا» راه متفاوتی را در پیش گرفت. بچه ها مشتاقانه پای این برنامه می نشینند و صدای خنده آن ها هنگام سحر به گوش می خورد.

وی افزود: ما از سال گذشته یک کاری را آغاز کردیم و مضاعف باعث برکت برنامه شد. یک سوره را پایه طرح محتوایی برنامه کردیم. پارسال سوره مبارکه نور و امسال سوره مبارکه ضحی پایه طراحی این برنامه قرار گرفت. با نظرسنجی هایی که انجام شده است، سیر صعودی بازخوردهای کیفی از مخاطبان نشان می دهد که این برنامه به جان و دل مخاطب نشسته است.

بخشی زاده با تشکر از همه کسانی که در تولید این برنامه نقش داشته اند گفت: امیدوارم «سر سفره خدا» ادامه داشته باشد و در طول سال هم در کنار کودکان باشیم.

مهرداد باقری پبدنی، رییس سازمان فرهنگی هنری هم در این مراسم گفت: بنده هم یکی از مخاطبان برنامه «سر سفره خدا» بودم و ضرورت دارد مراتب قدردانی از کسانی که حال دل مردم را خوب می کنند را به جا آوریم.

وی با بیان اینکه سازمان فرهنگی طی دو سال گذشته روی مخاطبان نوجوان تمرکز کرده است، اظهار کرد: هویت یک مساله مهم است و برآن هستیم که عرصه حقیقی و عرصه مجازی و رسانه را به یکدیگر گره بزنیم. ماحصل دوسال رفت و آمد و گفت وگوی ما با شبکه کودک چنین برنامه ای شد.

باقری بیان کرد: امیدواریم امسال باغ رسانه کودک و نوجوان را افتتاح کنیم و همچنین یک آرزو داشته باشیم که سال بعد همه فرهنگسراهای ما در برنامه «سر سفره خدا» به گونه ای مشارکت داشته باشند. در پایان باید از عوامل این برنامه تشکر کنم زیرا برنامه ای برای سحر بچه ها وجود دارد که به یک نیاز حقیقی پاسخ می دهد.

ساقی زینتی، بازیگر سینما و تلویزیون هم در سخنانی گفت: اسم برنامه من را برای بستن قرارداد جذب کرد و از حضور در آن برکات معنوی زیادی را به دست آوردم.

وی افزود: کار با کودکان هیچگاه خسته کننده نبود و هم زمان روزها در شهرک سینمایی غزالی مشغول ضبط فیلم بودم و شب ها در برنامه «سر سفره خدا» حاضر می شدم.

این بازیگر خاطرنشان کرد: بسیار خوشحالم که این برنامه تلویزیونی تداوم خواهد داشت و شادی مردم را رقم می زند.

یاسر غفاری، تهیه کننده و کارگردان برنامه «سر سفره خدا» هم اعلام کرد: امیدوارم بتوانیم از فضایی که در اختیار ما گذاشتند در آینده و در برنامه های دیگر نیز استفاده کنیم.

وی افزود: این برنامه مخاطبان وفاداری دارد و ما نیز به آنان وفادار خواهیم بود، در این برنامه با دریافت پیامک ها کودکان بسیاری را به عنوان تماشاچی دعوت کردیم و نام بسیاری از آن ها را نیز خواندیم. به کودکان کشور این نوید را می دهم که در فصل جدید برنامه منتظر اتفاقات بسیار متنوع باشند.

به گزارش یوکسیت، در پایان این جلسه از تمامی عوامل این برنامه تلویزیونی با اهدای لوح تقدیر و هدیه قدردانی شد. همچنین به کوثر حیدری، بازیگر خردسال این برنامه ضمن اهدای لوح تقدیر، نقاشی چهره او نیز اهدا شد.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وعده افتتاح باغ رسانه کودک و نوجوان در سال 1403/تقدیر از عوامل برنامه «سر سفره خدا»" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وعده افتتاح باغ رسانه کودک و نوجوان در سال 1403/تقدیر از عوامل برنامه «سر سفره خدا»"، کلیک کنید.