واردات گوشت منجمد افزایش می یابد – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان

واردات گوشت منجمد افزایش می یابد - خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار یوکسیت، تامین بازار کالاهای اساسی با کمترین نوسان قیمتی ضامن امنیت غذایی است. پس از برخی سیاست گذاری های انجام شده در دولت دوازدهم در سال 1398 سبب شد تا بستر نا به سامانی بازار گوشت قرمز رقم بخورد. این امر با حذف ارز ترجیحی از نهاده های دامی در اردیبهشت 1401 بیشتر خودش را نشان داد از این رو شاهد جهش نجومی قیمت گوشت قرمز در ماه های خرداد و تیر 1402 بودیم. در ادامه این امر دوباره در نیمه دوم سال نیز تکرار شد.

با تدابیر اندیشیده شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی واردات دام و گوشت انجام شد و اگر چه توزیع آن با صف طولانی همراه بود اما تا حدودی کمک به تامین بازار کرد.

پیش از آغاز سال جدید، قایم مقام وزارت جهاد کشاورزی در امور تجارت و تنظیم بازار درباره واردات گوشت قرمز به یوکسیت گفته بود، با توجه به نیاز بازار روزانه به طور میانگین 200 تن گوشت گرم وارد کشور می شود.

برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای امسال در حوزه تامین کمبود بازار داخل و مدیریت نرخ این کالای پروتیینی چیست؟ علیرضا پیمان پاک با بیان اینکه بودجه ارز واردات گوشت قرمز اختصاص داده شده است، اعلام کرده، تا پایان سال ارز مورد نیاز گوشت قرمز تامین شده و تمام کمبود تولید گوشت قرمز از محل واردات جبران می شود.

وی یادآور شده، سال گذشته 100 هزار تن گوشت منجمد و 30 هزار تن گوشت گرم وارد شد اما برای امسال میزان واردات گوشت منجمد 140 هزار تن افزایش می یابد و حجم واردات گوشت گرم ثابت باقی خواهد ماند.

پیمان پاک با بیان اینکه افزایش واردات گوشت قرمز برای تامین و تنظیم بازار است، یادآور شده، عمده واردات گوشت گوساله بوده که 80 درصد پیش بینی شده و باقی گوشت گوسفندی است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واردات گوشت منجمد افزایش می یابد – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واردات گوشت منجمد افزایش می یابد – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.