هنیه: هرگونه مذاکره ای باید شامل برقراری آتش بس دایم در غزه باشد

پیش از عزیمت هییت حماس به قاهره؛

هنیه: هرگونه مذاکره ای باید شامل برقراری آتش بس دایم در غزه باشد

یک عضو ارشد حماس از سفر فردا یکشنبه هییت مذاکره کننده این جنبش به مصر برای مذاکره درباره برقراری آتش بس در نوار غزه خبر داد و گفت: اسماعیل هنیه تاکید کرده است که هرگونه مذاکره ای باید شامل برقراری آتش بس دایم و عقب نشینی کامل اشغالگران از غزه باشد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری یوکسیت؛ یک عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از سفر فردا یکشنبه هییت مذاکره کننده این جنبش به ریاست «خلیل الحیه» به مصر برای مذاکره درباره برقراری آتش بس در نوار غزه خبر داد و گفت: اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی حماس تاکید کرده است که هرگونه مذاکره ای باید شامل برقراری آتش بس دایم و عقب نشینی کامل اشغالگران از غزه باشد.

این عضو ارشد حماس در گفت وگو با شبکه الجزیره افزود: در چند ساعت گذشته، تماس های گسترده ای میان «اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی جنبش حماس و میانجی ها برای ازسرگیری مذاکرات در قاهره انجام شد.

این عضو ارشد حماس که شبکه الجزیره به نامش اشاره ای نکرد، تصریح کرد: هنیه به میانجی ها تاکید کرد که هر گونه مذاکره ای باید شامل برقراری آتش بس دایم، عقب نشینی کامل اشغالگران از نوار غزه و بازگشت بدون قید و شرط آوارگان به مناطق خود باشد.

هیات های حماس و رژیم صهیونیستی اواسط اسفند گذشته مذاکره درباره برقراری آتش بس در نوار غزه و مبادله اسیران در قاهره پایتخت مصر آغاز کردند.

این مذاکرات پنجشنبه 17 اسفندماه بدون هیچ نتیجه ای به پایان رسید.

به گزارش یوکسیت، مقامات فلسطین می گویند که رژیم صهیونیستی در مذاکرات قاهره، بیش از پیش نشان داده که به هیچ عنوان قصد ندارد به جنگ علیه غزه پایان دهد و فقط در تلاش است بدون امتیازدهی، اسرای خود را که در بند جنبش حماس هستند، آزاد کند.

پس از اینکه رژیم صهیونیستی در مذاکرات غیر مستقیم با جنبش حماس برای چندمین بار متوالی کارشکنی کرد، هیات حماس محل برگزاری مذاکرات در قاهره را ترک کرد و برای ادامه رایزنی با رهبران این جنبش به فلسطین بازگشت.

هدف از این مذاکرات، توقف حملات رژیم اسراییل به غزه، بازگشت آوارگان و رسیدن کمک های انسان دوستانه به مردم این منطقه است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هنیه: هرگونه مذاکره ای باید شامل برقراری آتش بس دایم در غزه باشد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هنیه: هرگونه مذاکره ای باید شامل برقراری آتش بس دایم در غزه باشد"، کلیک کنید.