همایش «حج در نگاه رهبری» در مکه برگزار شد

با حضور سرپرست حجاج ایرانی؛

همایش «حج در نگاه رهبری» در مکه برگزار شد

همایش حج در نگاه رهبری ویژه فرهیختگان و نخبگان در بخش بانوان، با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در سالن اجتماعات هتل «البلد الطیب» شهر مکه برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری یوکسیت، این همایش عصر 20 خردادماه با تلاوت «سید پارسا انگشتان»، قاری ممتاز و عضو کاروان قرآنی «نور» آغاز شد.

در ادامه حجت الاسلام سیدحسین رکن الدینی، معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری، گزارشی از محور ها و تعداد مقالات ارایه شده به این همایش ارایه داد.

وی افزود: در مجموع 150 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که 85 مقاله در بخش بانوان و 65 مقاله در بخش آقایان بود.

حجت الاسلام رکن الدینی اضافه کرد: فراخوان این همایش از ابتدای سال 1403 و آغاز عملیات حج صادر شد و «تمدن سازی حج»، «منافع دنیوی و اخروی حج و آثار آن در اقتدار اسلام»، «حج راهی به سوی عالم معنا و غیب»، «شاخصه های حج برایت»، «قوام جامعه اسلامی در سایه حج» و «تفاهم و ارتقای امت اسلامی در حج» از محور های این همایش بود که برگرفته از منویات و بیانات مقام معظم رهبری است.

وی افزود: در مجموعه 5 مقاله در بخش بانوان و 4 مقاله در بخش آقایان که توانستند 75 درصد امتیاز را کسب کنند، به عنوان مقالات برگزیده از سوی دبیرخانه همایش برگزیده شدند که در همایش فرهیختگان ویژه بانوان و آقایان ارایه می شود.

در ادامه این همایش، خانم ها «اعظم امیر بیک»، «راضیه محمد صفی»، «مریم آلبوغبیش»، «پروین رییسی» و «بهناز حیدری فارفار» که مقالات آنها از سوی تیم ارزیابی دبیرخانه، برگزیده شده بود به ارایه مقالات خود پرداختند. بانوان فرهیخته در ارایه مقالات خود، حج را تجلی گاه عروج تربیتی و معنوی انسان دانستند و بر نقش حج در تقویت مناسبات سیاسی امت اسلامی، بهره گیری از حج به عنوان یک ابزار رسانه ای عظیم ارتباطی، آثار و برکات حج اعم از اخلاص و ترک گناه، حج فرصتی برای دعا و استغفار و حج جلوه ای از وحدت اسلامی تاکید کردند.

سخنران پایانی این همایش، حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بود که اظهار داشت: مقالات اریه شده در این همایش بسیار ارزشمند و برگرفته از اندیشه های متعالی امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و آیات قرآن و روایات بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همایش «حج در نگاه رهبری» در مکه برگزار شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همایش «حج در نگاه رهبری» در مکه برگزار شد"، کلیک کنید.