هشدار نارنجی هواشناسی در استان سمنان صادر شد – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان

هشدار نارنجی هواشناسی در استان سمنان صادر شد - خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار یوکسیت، نگاهی به نقشه های هواشناسی نشان می دهد که از امروز استان سمنان میزبان سامانه کم فشار بارشی خواهد بود در نتیجه سازمان هواشناسی از امروز تا پایان وقت جمعه هشدار نارنجی رنگ را صادر کرده است.

طبق اعلام سازمان هواشناسی از امروز و با ورود سامانه کم فشار بارشی در استان سمنان شاهد کاهش دمای هوا و رگبار پراکنده و رعد و برق را شاهد خواهیم بود.

بارش باران و رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و تگرگ در زمره بخش های هشدار هواشناسی تا شامگاه جمعه خواهد بود. بیشترین میزان فعالیت سامانه کم فشار بارشی در مناطق شمالی استان خواهد بود.

مه آلودگی و کاهش دید افقی به خصوص در محورهای مرتفع و کوهستانی استان سمنان از دیگر نکاتی است که در هشدار نارنجی رنگ هواشناسی در استان سمنان به آن اشاره شده است.

وزش باد شدید و گرد و خاک، کاهش دمای هوا بین پنج الی ده درجه از دیگر بخش های هشدار هواشناسی است که از امروز صادر و تا پایان روز جمعه ادامه خواهد داشت.

آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها، و رودخانه های فصلی و رگبار شدید باران و وزش باد شدید در زمره مخاطرات و تاثیرات مهم و قابل توجه این سامانه کم فشار بارشی در استان خواهد بود.

به مردم همچنین توصیه شده که در روزهای پایان هفته به ارتفاعات استان سمنان مراجعه نکنند همچنین دوری از مصب رودخانه ها و مسیل ها، عدم تردد در زیر درختان کهنسال و همچنین تابلوهای تبلیغاتی در هنگام وزش باد شدید از دیگر توصیه های هواشناسی در روزهای آتی برای مردم استان است.

احتیاط در عبور از معابر استان به خصوص محورهای کوهستانی و مرتفع به واسطه مه آلودگی و کاهش دید از دیگر توصیه های سازمان هواشناسی در روزهای آتی است.

این سامانه بارشی و برودتی شامگاه جمعه به مرور استان سمنان را ترک خواهد کرد و از روز شنبه آرامش به جو اغلب نقاط استان باز خواهد گشت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار نارنجی هواشناسی در استان سمنان صادر شد – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار نارنجی هواشناسی در استان سمنان صادر شد – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.