نقش موثر طب ایرانی در تامین سلامت

نقش موثر طب ایرانی در تامین سلامت

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: سلامت، حقی مسلم و غیرقابل انکار برای هر انسانی است و طب ایرانی، به عنوان یک میراث گران بها، می تواند در این مسیر نقش آفرین باشد.

به گزارش یوکسیت، دکتر نفیسه حسینی یکتا، ضمن تبریک روز جهانی بهداشت به آحاد جامعه، به تبیین اهمیت حفظ سلامت و جایگاه طب ایرانی در این زمینه پرداخت.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با اشاره فرارسیدن روز جهانی بهداشت و شعار جهانی اعلام شده توسط سازمان جهانی بهداشت با نام «سلامتی من، حق من» بیان داشت: سلامت، حقی مسلم و غیرقابل انکار برای هر انسانی است و دستیابی به این حق، نیازمند عزم ملی و همکاری همگانی بین مردم و مسیولان حوزه سلامت است. طب ایرانی، به عنوان یک میراث گران بها، می تواند در این مسیر نقش آفرین باشد.

دکتر حسینی یکتا، رمز موفقیت طب ایرانی را در نگاهی کل نگر به انسان دانست و اظهار داشت: این طب، به جای تمرکز صرف بر بیماری، به دنبال ایجاد تعادل و هماهنگی در تمام ارکان بدن و روان است. این رویکرد جامع می تواند به ارتقای سلامت و کیفیت زندگی انسان کمک کند.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه طب ایرانی با نگاهی پیشگیرانه به سلامتی، بر حفظ تعادل و تناسب در بدن و روان تاکید دارد، اظهار داشت: نگاه پیشگیرانه طب ایرانی بر اساس اصول ششگانه حفظ سلامتی، ویژگی مهم طب ایرانی است.

وی با اشاره به برنامه ریزی ها و اقدامات وزارت بهداشت در راستای توسعه و ترویج طب ایرانی، گفت: ترویج سبک زندگی سالم در سطح یک شبکه های بهداشت و مراکز جامع سلامت، ورود آموزه های طب ایرانی در طرح سلامت خانواده، بسته های خدمت گروه های سنی و اجرای طرح سواد سلامت آموزی بخشی از این اقدامات هستند.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با بیان اینکه افزایش خود مراقبتی و توانمندسازی افراد برای حفظ سلامت خود، از جمله اهداف مهم طب ایرانی است؛ یادآور شد: آموزش اصول خود مراقبتی با استفاده از آموزه های طب ایرانی، می تواند به ارتقای سطح سواد سلامت عمومی جامعه و افزایش آگاهی مردم در خصوص حفظ و ارتقای سلامت کمک کند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی افزود: تمام برنامه ریزی های ما در وزارت بهداشت در جهت ایجاد دسترسی همگانی به طب ایرانی است و امیدوار هستیم با ایجاد زمینه جهت افزایش فارغ التحصیلان این رشته و حضور ایشان در مناطق مختلف کشور، همچنین ادغام خدمات طب ایرانی در تمام سطوح نظام سلامت؛ شرایط را برای دستیابی همه مردم کشورمان به این طب غنی فراهم کنیم و گامی در جهت تحقق شعار جهانی «سلامتی من، حق من» برداریم.

حسینی یکتا در پایان اصلاح سبک زندگی، مراجعه به مراکز معتبر درمانی طب ایرانی و پرهیز از خود درمانی را از جمله نکات مهم در خودمراقبتی دانست و از مردم خواست تا با مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی معتبر طب ایرانی در سراسر کشور، از خدمات صحیح این مکتب غنی طبی بهره مند شوند.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نقش موثر طب ایرانی در تامین سلامت" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نقش موثر طب ایرانی در تامین سلامت"، کلیک کنید.