مولدسازی یکی از برنامه های جدی دولت سیزدهم است

مولدسازی یکی از برنامه های جدی دولت سیزدهم است

یوکسیت/هرمزگان معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و سرپرست سازمان خصوصی سازی، با اشاره به اینکه مولدسازی یکی از برنامه های جدی دولت سیزدهم در راستای بهره وری از منابع راکد و بلا استفاده مازاد است و در سازمان خصوصی سازی بیش از 2 هزار و 500 ملک را شناسایی کرده ایم.

ابراهیم بازیان روز سه شنبه (18 اردیبهشت ماه) در سفر به هرمزگان ضمن اشاره به آخرین وضعیت مولدسازی در سطح کشور و استان ها  به خبرنگاران گفت: در این خصوص طی فعالیت دولت سیزدهم اتفاق خوبی در سراسر استان ها و کشور افتاده است و نخستین اقدام مهم در این راستا اهتمام به شناسایی املاک مازاد دستگاه های دولتی، بانک ها و مجموعه هایی که به نوعی املاک مازاد هستند، در مسیر مولدسازی قرار گرفتند.

وی فرایند مولدسازی را یک فرایند زمانبری دانست و یادآور شد: عمدتا املاکی که تحت عنوان املاک مازاد تلقی می شود، به جهت فعل و انفعالات شهری و همچنین تعمیم در ماموریت ها و فعالیت ها و همچنین نوع و تنوع فعالیت ها تغییر ماهیت داده و امروز شاهد یک حجم عظیمی از املاک مازاد در سطح کشور هستیم.

سرپرست سازمان خصوصی سازی و معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: آیین نامه مولدسازی در راستای تسهیل فرایند کار به عنوان نخستین اقدام در توجه به منابع ملکی مازادشان و از سویی با توجه به اینکه بیش از یک دهه پروژه های نیمه تمام فراوانی را در کشور داشتیم و منابع بودجه ما نیز محدود بوده است، بنابراین به استان ها و دستگاه ها ابلاغ شد تا بتوانیم این پروژه ها که در زمان بندی شان فاصله افتاده، با تزریق از این محل به سرانجام برسانیم.

بازیان اضافه کرد: این پروژه ها عمدتا در حوزه خدمات از جمله بیمارستان، راه، مدرسه، آب و فاضلاب و برق بوده که در واقع نیاز به تزریق منابع دارند و حسب رویکرد درست و منطقی مورد تاکید رییس جمهور، املاک مازاد هر دستگاه و هر استان در همان استان و برای پروژه های نیمه تمام همان استان اختصاص پیدا کند.

شناسایی بیش از 2 هزار و 500 ملک در حوزه مولدسازی

معاون وزیر و سرپرست سازمان خصوصی سازی ابراز کرد: در حوزه مولدسازی در سازمان خصوصی سازی بیش از 2 هزار و 500 ملک شناسایی کردیم که تاکنون بیش از 80 درصد در محل تصویب مازادشان را پشت سرگذاشتند و 20 درصد در مرحله قیمت گذاری هستند. 

بازیان با اشاره به اینکه امسال، سال ثمردهی طرح های مولدسازی است، گفت: در همه استان ها از یک طرف بسته های ناظر به املاک مازاد تشخیص داده شده و در مراحل تبدیل به ریال هستند و از طرفی استانداران نیز پروژه های نیمه تمام را تعریف کرده و مراحل تصویب شان را طی کرده اند.

وی با اشاره به اینکه میزان فروش از محل مولدسازی دارایی های دولت در سال گذشته سه همت بوده است، یادآور شد: امسال طبق تکلیف در قانون بودجه، نزدیک به 60 همت است که تلاش می کنیم این میزان محقق شود.

معاون وزیر با اشاره به سفرهای استانی گفت: یکی از اهداف این سفر در واقع گفت و شنود مشترک پیرامون عملکرد استان ها است که امیدواری بتوانیم در 6 ماهه نخست امسال و حتی زودتر، بخش مهمی از این مصوبات را به ثمر برسانیم .

بازیان تصریح کرد: یکی از رویکردهای سازمان خصوصی سازی، توجه به طرح های تحولی و موثر در جهت فرایند خدمت گذاری است و در استان ها باتوجه به تفویض اختیار به استانداران این افتاق می افتد و اقدام خوبی که اخیر آغاز کردیم تفویض عمده فرایند به استان ها است که بتوانند در اسرع وقت این فرایند را طی کرده و بقیه موارد را نیز با نظر کارگروه استانی پیش ببریم و امیدواریم بتوانیم این کار را سرعت دهیم.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مولدسازی یکی از برنامه های جدی دولت سیزدهم است" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مولدسازی یکی از برنامه های جدی دولت سیزدهم است"، کلیک کنید.