مقاوم سازی مسکن روستایی در شهرستان گناوه به 73 درصد است – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار یوکسیت، سید اصغر صالحی عصر دوشنبه در آیین افتتاح پروژه های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان گناوه به مناسبت دهه حساب 100 امام راحل (ره) و سالگرد تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: امروز در 2 حوزه بهسازی معابر روستایی و بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی در شهرستان گناوه پروژه هایی افتتاح شد.

معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر افزود: استان بوشهر دارای 400 روستای بالای 20 خانوار با جمعیت 73 هزار و 11 خانوار است که 6 هزار و 111 خانوار در شهرستان گناوه هستند.

وی گفت: امروز در جزیره شمالی در شهرستان گناوه 4 هزار و پانصدمین واحد مقاوم سازی شده مسکن روستایی استان بوشهر افتتاح شد.

وی بیان کرد: اجرای این پروژه ها از محل اعتبارات در نظر گرفته شده تسهیلات بهسازی مسکن روستایی با اعتبار 200 میلیون تومان و 100 میلیون تومان متمم، به ازای هر واحد انجام شده است.

صالحی با بیان اینکه مقاوم سازی مسکن روستایی در استان بوشهر معادل 63 درصد است بیان کرد: میانگین مقاوم سازی مسکن روستایی در سطح ملی 53 درصد است که استان بوشهر با توجه به میزان مقاوم سازی 63 درصدی، از میانگین کشوری بالاتر است.

معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر ادامه داد: در شهرستان گناوه اتفاق بسیاری خوبی در مقاوم سازی مسکن روستایی صورت گرفته و این میانگین به 73 درصد رسید که از میانگین استانی نیز بالاتر است.

وی بیان کرد: این امر تنها با پیگیری های فرماندار شهرستان، بخشداران، دهیاران و شوراهای روستاها و مردم روستاها و همکاران در بنیاد مسکن شهرستان محقق شده است که قابل تقدیر است.

 مقاوم سازی مسکن روستایی در شهرستان گناوه به 73 درصد است

وی با بیان اینکه در حوزه بهسازی معابر روستایی نیز فعالیت های خوبی در سطح استان بوشهر انجام شده است، گفت: همه 400 روستای بالای 20 خانوار استان بوشهر دارای طرح هادی مصوب هستند که حداقل یک بار اجرای طرح هادی در تمامی روستاها به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام شده است.

صالحی بیان کرد: اعتبارات در سطح روستاها از سه محل اعتبارات تملک دارایی، ملی (قیر رایگان) و یا مسیولیت های اجتماعی استفاده شده است.

وی گفت: از هر سه نوع اعتبارات در شهرستان گناوه نیز استفاده شده است و در بالغ بر 27 روستا معادل 40 میلیارد تومان با هم افزایی اعتبارات دهیارها و ملی، طرح ها اجرا شده است.

وی یادآور شد: در سطح استان بوشهر نیز بالغ بر 350 میلیارد تومان اعتبار استانی در نظر گرفته شده است و همچنین اعتباری بالغ بر 182 میلیارد تومان از محل اعتبار ملی و همین مبلغ نیز از محل همیاری دهیاران روستاها را تامین شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مقاوم سازی مسکن روستایی در شهرستان گناوه به 73 درصد است – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مقاوم سازی مسکن روستایی در شهرستان گناوه به 73 درصد است – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.