مسابقات فرمول یک را از این زاویه ندیده اید!/ عکس

امیرمسعود عابدین_ فرمول یک، یک رقابت جهانی است. میلیون ها نفر از سراسر جهان به دلایل زیادی این ورزش را تماشا می کنند. یکی از جذاب ترین چیزها در مورد این ورزش، سرعت و چابکی اتومبیل های F1 است. این ماشین های مسابقه می توانند به سرعت 350 کیلومتر بر ساعت دست یابند!

درحالی که تماشای رقابت رانندگان با یکدیگر برای کسب مقام برنده لذت بخش است، علم، مهندسی و نوآوری پشت ساخت خودرو به همان اندازه جذاب هستند.

در اینجا ما سعی می کنیم که فاکتورهای مهندسی مختلفی که در سرعت اتومبیل های F1 نقش دارند، ازجمله آیرودینامیک، قدرت موتور و سایر تکنیک های مهندسی نوآورانه را درک کنیم. هر تیم F1 تلاش می کند تا عملکرد خودروهای خود را در این زمینه ها بهینه کند تا برتری رقابتی نسبت به رقبای خود کسب کند.

آیرودینامیک یک خودروی F1

عنص

به گزارش یوکسیت، جریان هوا با توجه به سرعت بالایی که خودروهای فرمول یک دارند، نقش مهمی در طراحی خودروها ایفا می کند. بنابراین، آیرودینامیک یک خودروی F1 به اندازه موتور آن مهم است!

سه چیز اصلی وجود دارد که آیرودینامیک به آن ها کمک می کند؛ کاهش ضریب درگ، ایجاد نیروی رو به پایین و به حداقل رساندن نیروی رو به بالا. این کار با طراحی ویژگی های آیرودینامیکی مانند بال های جلو و عقب و دیفیوزرها و تنظیم آن ها انجام می شود.

عنص

کشش، نوعی مقاومت هوا است که باعث کاهش سرعت خودرو در حین حرکت می شود. به پرندگان فکر کنید؛ آن ها بدن ساده ای دارند که نیروی کشش را کاهش می دهد و به آن ها اجازه می دهد تا کارآمدتر پرواز کنند. در مورد خودروهای F1 هم همین طور است.

بدنه خودرو با صاف کردن خطوط بدنه، به حداقل رساندن لبه های تیز و کاهش ناحیه جلویی خودرو، ساده تر می شود که همگی به کاهش تلاطم و کشش کمک می کنند.

ویژگی های آیرودینامیکی همچنین منجر به حداقل رساندن نیروی رو به بالا می شود. میزان این نیرو عمدتاً به شکل و جهت بدنه خودرو بستگی دارد.

بال های جلو و عقب در کنار هم با دیفیوزرهای خودرو کار می کنند تا ناحیه ای با فشار کم ایجاد کنند و نیروی رو به پایین تولید کنند. نیروی رو به پایین با نیروی رو به بالا مقابله می کند تا چسبندگی و پایداری خودرو را افزایش دهد و به راننده این امکان را می دهد که بدون از دست دادن کنترل، با سرعت بالاتر بپیچد.

عنص

تیم های فرمول یک از تونل های باد برای آزمایش اشکال و طرح های مختلف بدنه، جهت به حداقل رساندن کشش و به حداکثر رساندن نیروی رو به پایین استفاده می کنند (اگرچه سرعت مورداستفاده در آزمایش تونل باد به حداکثر 180 کیلومتر بر ساعت محدود شده است و به آن ها اجازه نمی دهد تمام جنبه های خودرو را آزمایش کنند).

این آزمایش های تونل باد به تیم ها کمک می کند تا ویژگی های آیرودینامیکی خودرو را برای بهبود عملکرد در پیست قبل از هر فصل مسابقه بهینه کنند.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در یوکسیت مراجعه کنید.

227322

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مسابقات فرمول یک را از این زاویه ندیده اید!/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مسابقات فرمول یک را از این زاویه ندیده اید!/ عکس"، کلیک کنید.