مرفاوی: باید با تهمت زنندگان برخورد جدی شود/ استراتژی استقلال در لیگ خوب بود

مرفاوی: باید با تهمت زنندگان برخورد جدی شود/ استراتژی استقلال در لیگ خوب بود

بازیکن پیشین استقلال درباره سطح کیفی فصل بیست و سوم لیگ برتر گفت: لیگ امسال خیلی حاشیه داشت. در فوتبال ایران تهمت های زیادی به یکدیگر وارد می کنند که باید خیلی جدی با آنها برخورد شود.

صمد مرفاوی، بازیکن  پیشین استقلال در گفت وگو با یوکسیت درباره شرایط این تیم در فصلی که گذشت اظهار کرد: شرایط استقلال در لیگی که گذشت یک شرایط خاص بود. با توجه به تغییرات مدیریتی که داشت در ابتدای فصل چند بازیکن این تیم جدا شدند. آمدن نکونام و اختلافاتی که با مدیریت داشتند باعث شد حاشیه های زیادی به وجود بیاید. استقلال به لحاظ فنی شرایط خوبی داشت و توانست امتیازات خوبی را هم جمع کند. استراتژی کادر فنی برای کار بسیار خوب بود. آنها در وهله اول دنبال این بودند که گل نخورند و بازنده نباشد و در کنار آن از موقعیت های گل به طور بهینه استفاده کند. تاکتیک های کادر فنی روز به روز اجرا می شد و تا آخر فصل هم این هماهنگی وجود داشت. اینکه چرا قهرمانی را از دست داد بالاخره تیم ها نسبت به هم شناخت پیدا می کنند و استقلال باید در مهمترین بازی خود مقابل نساجی پیروزی را به دست می آورد که چنین اتفاقی نیفتاد.

مرفاوی در پاسخ به این سوال که آیا در لیگ امسال پدیده خاصی وجود داشت؟ افزود: در لیگ امسال جوانان خوبی را دیدیم. جواد حسین نژاد، سعید سحرخیزان و مهدی لیموچی بازیکنان جوانی بودند که امسال شناخته شدند. باید به بازیکن جوان اعتماد کرد که بتوانند در آینده خودشان را نشان بدهند.

او درباره اینکه چه تیم هایی در لیگ امسال پدیده بودند؟ بیان کرد: فکر نمی کردم شمس آذر قزوین با توجه به امتیازاتی که در ابتدای فصل از این تیم کسر شد باز هم چنین نتایجی را کسب کند و در جایگاه خوبی در جدول قرار بگیرد. این تیم را به همراه ملوان تحسین می کنم. آنها به لحاظ فنی قابل قبول بودند.

بازیکن پیشین استقلال درباره سطح کیفی مسابقات ادامه داد: لیگ امسال خیلی حاشیه داشت. البته شاید در فوتبال ما چنین باشد. شکایت های زیاد، اعتراض های زیاد تیم ها، بیانیه ها و مصاحبه های زیاد مربیان و بازیکنان که قانون چنین چیزی را نمی گوید. قانون گذار هم برخورد خیلی جدی با این موضوع نداشت. البته هنوز با پایان لیگ هم مصاحبه ها ادامه دارد. در فوتبال ایران تهمت های زیادی به یکدیگر وارد می کنند که باید خیلی جدی با آن برخورد شود و حتی 2 میلیارد هم جریمه کمی است. باید جریمه ها فیزیکی باشد مثلا مربی از حضور روی نیمکت محروم شود. همه هم ادعا داشتند چرا VAR نیست. البته به نظرم اگر هم این سیستم بیاید باز هم اعتراض ها در بدنه فوتبال ما وجود دارد. به لحاظ فنی تیم های بالای جدول رقابت خوبی با یکدیگر داشتند. لیگ ما باید قانون مدارتر شود. این اعتراض ها در لیگ ادامه داشته باشد سطح کیفی مسابقات را پایین می آورد.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مرفاوی: باید با تهمت زنندگان برخورد جدی شود/ استراتژی استقلال در لیگ خوب بود" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مرفاوی: باید با تهمت زنندگان برخورد جدی شود/ استراتژی استقلال در لیگ خوب بود"، کلیک کنید.