مانور خاموشی در شهر زیرزمینی

مانور خاموشی در شهر زیرزمینی

مدیر ایمنی و مهندسی عملیات شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از برگزاری مانور خاموشی در خطوط هفت گانه خبر داد.

به گزارش یوکسیت، حسین امیراحمدی در این باره گفت: در تمام خطوط هفت گانه مانور سراسری خاموشی مطلق با سناریوی خرابی و اختلال در عملکرد پست های برق LPS و خاموشی مطلق ایستگاه ها برگزار شد.  

وی افزود: این مانور در خط یک ایستگاه جوانمرد قصاب، خط 2 ایستگاه جانبازان، خط 3 ایستگاه میدان راه آهن، خط 4 ایستگاه انقلاب اسلامی، خط 5 پایانه مهرشهر، خط 6 ایستگاه شهران و خط 7 ایستگاه میدان کتاب در ساعت غیر بهره برداری برگزار شد.  

امیراحمدی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری مانور، تخلیه مسافران در زمان خاموشی کامل ایستگاه و بازگرداندن تجهیزات فنی ایستگاه به مدار، پس از وصل برق از جمله پله برقی، آسانسور، گیت ها، سیگنالینگ، بی سیم، موبایل، هواسازها و… بود، تصریح کرد: این تجهیزات به صورت اتوماتیک در مدار قرار نمی گیرند و توسط نیروهای زیربنایی باید تک تک وصل شوند.  

مدیر ایمنی و مهندسی عملیات شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه افزود: با توجه به دستورالعمل های سازمانی، واحدهای زیربنایی، مرکز فرمان و امور ایستگاه ها با اشراف کامل به شرایط بحرانی، اقدامات لازم در خصوص توزیع بلیت جبرانی، مدیریت شرایط خاموشی و تخلیه مسافران را انجام دادند.  

بنابر اعلام مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، وی در پایان خاطرنشان کرد: مرور شناسنامه های ایستگاه هایی که حادثه در آن ها رخ داده هدف دیگر این مانور بود. البته با توجه به تفاوت خط پنج، هدف مانور در پایانه مهرشهر با خطوط دیگر متفاوت بود و تمرکز مانور بر تداوم کارکرد در سیستم های سیگنالینگ، کنترلی و نظارتی قرار داشت.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مانور خاموشی در شهر زیرزمینی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مانور خاموشی در شهر زیرزمینی"، کلیک کنید.