لزوم تشدید و پایش مستمر بازار و نانوایی های شفت – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان

لزوم تشدید و پایش مستمر بازار و نانوایی های شفت - خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار یوکسیت، مهدی نقدی عصر چهارشنبه در جلسه مشترک کارگروه آرد و نان، تنظیم بازار و اقدام مشترک شهرستان که در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: در راستای تامین منافع و قوت مردم همه واحدهای نانوایی ملزم به رعایت 2 روز تعطیلی در ماه بوده و با تعطیلی خودسرانه برخورد قانونی می شود.

وی با اشاره به اینکه تامین به موقع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم، قیمت گذاری کالاها و نظارت و بازرسی بر واحدهای صنفی از مهمترین وظایف ستاد تنظیم بازار است که این اقدامات در راستای بهبود کسب و کار و ارایه خدمات مطلوب به شهروندان و کسب رضایت آنان انجام می گیرد.

فرماندار شفت با بیان اینکه نظارت و کنترل بر قیمت کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم در بازار است گفت: متولیان امور باید با جدیت پیگیری و با متخلفان و افرادی که به صورت خودسرانه اقدام به افزایش قیمت می کنند، برخورد شود.

نقدی با اشاره به اینکه باید شرایط به گونه ای باشد که مردم دچار آسیب نشوند و بازاریان نیز حضور بازرسان و ناظران را احساس کنند، افزود: آنچه موجب نارضایتی مردم می شود وجود نرخ های چندگانه بر اجناس مختلف است که باید با بازرسی هدفمند مانع از هرگونه سودجویی در واحدهای صنفی متخلف شد.

فرماندار شفت با بیان اینکه باید ساعات کار، تعطیلی ها در مقابل هر نانوایی درج شود، افزود: تامین نیازهای اساسی و روزمره مردم برای ما دارای بالاترین میزان اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه نظارت بر نانوایی ها در شهرستان شفت استمرار دارد، بیان کرد: با تخلفاتی از قبیل کم فروشی، عرضه نان بی کیفیت، احتکار، تعطیلی بدون هماهنگی با کارگروه آرد و نان و رعایت نکردن مسایل بهداشتی برخورد خواهد شد و برای واحدهای صنفی متخلف حداکثر جریمه قانونی در نظر گرفته می شود.

فرماندار شفت با اشاره به اینکه سلامت مردم در اولویت است و باید کیفیت نان در شفت بهتر شود، افزود: بازرسان باید به صورت مستمر بر کیفیت پخت نان واحدهای خبازی نظارت داشته باشند.

نقدی با بیان اینکه اکثریت مردم جامعه از نان استفاده می کنند، ادامه داد: پخت نان با کیفیت از مهمترین حقوق شهروندان است که همه باید در راستای احترام به این حق تمام تلاش خود را به کار ببندیم.

وی تصریح کرد: می بایست مباحث مربوط به ارتقای کیفیت و نیز رعایت استانداردهای مورد نظر از جمله وزن قانونی نان، خمیر، چانه، عدم استفاده از جوش شیرین و سایر افزودنی های غیرمجاز، رعایت موازین بهداشتی، ساعت کاری و نرخ را مدنظر قرار خواهند داد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم تشدید و پایش مستمر بازار و نانوایی های شفت – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم تشدید و پایش مستمر بازار و نانوایی های شفت – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.