قاسمی: استادان در هویت سازی و فرهنگ سازی اهتمام داشته باشند

قاسمی: استادان در هویت سازی و فرهنگ سازی اهتمام داشته باشند

مشاور رییس دانشگاه آزاد اسلامی در امور زنان و خانواده با تأکید بر نقش و جایگاه استادان زن در دانشگاه عنوان کرد: استادان باید در هویت سازی، فرهنگ سازی و تربیت نسل جدید اهتمام ویژه ای داشته باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری یوکسیت، نخستین نشست شورای رابطین امور بانوان و خانواده استان اصفهان در سال 1403 با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی و عاصمه قاسمی مشاور رییس دانشگاه آزاد اسلامی در امور زنان و خانواده در سالن امیرکبیر دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان برگزار شد.

مشاور رییس دانشگاه آزاد اسلامی در امور زنان و خانواده در این نشست با اشاره به اثرگذاری استادان زن در جامعه اظهار کرد: شبکه بانوان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی در سه سطح استادان، کارکنان و دانشجویان؛ شکل گرفته است که اهدافی همچون راهبری شبکه بانوان فرهیخته دانشگاه، توانمندسازی تخصصی شبکه بانوان فرهیخته دانشگاه؛ هماهنگی و نظارت بر عملکرد شورا های راهبری استان ها، هماهنگی و نظارت بر عملکرد مسیولین استان ها؛ ایجاد بستر تعاملی با فعالان حوزه زنان و خانواده داخل و خارج از دانشگاه را در دستور کار دارد.

استادان در هویت سازی و فرهنگ سازی اهتمام داشته باشند

قاسمی با بیان اینکه امور زنان و خانواده باید در امور دانشجویان خانم، با قوت وارد شوند، ادامه داد: ویژگی و فطرت نهادینه شده بانوان در آموزش و تعلیم و پرورش، به لحاظ پارامتر انتقال مفاهیم و دارا بودن مولفه ها و خصایص ذاتی همچون مهرورزی، صبوری و خستگی ناپذیری که خداوند در زن برای مادری قرار داده است، در شغل بسیاری از اساتید خانم تبلور یافته است.

وی با اشاره به هدف اساسی آموزش عالی خاطرنشان کرد: بانوان در هر رشته و مقطعی که تدریس می کنند، اهتمام ویژه ای را صرف صلح گرایی در محیط های سخت و ستیزه جو می نمایند. چنین معلمانی به ترویج فرهنگ تعامل، صلح و مدارا می پردازند و با گفتار و کردار خود، آموزش می دهند.

استادان در هویت سازی و فرهنگ سازی اهتمام داشته باشند

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان هم با اشاره به دغدغه استادان هییت علمی، تصریح کرد: جامعه چه تفاوتی بین زنان موفق و موثر در دنیای امروزی قایل شده است؟ پیامد حضور زنان موثر در جایگاه علمی، تا چه حد انفاق افتاده است؟ برای رشد هوش و نبوغ لازمه زنان در حوزه تعلیم و تربیت، چه تسهیلاتی درنظر گرفته شده است؟

نرگس عطریان با تاکید بر نیاز های بانوان در دانشگاه آزاد اسلامی تبیین کرد: فعالیت های ورزشی، جبران مشکلات ارگونومی و ساعات کار زیاد، برنامه های کمک آموزشی فرزندان، توانمندسازی شایستگی های فرهنگی در زنان، ازجمله موارد مهمی است که باید نسبت به آن توجه ویژه داشت.

استادان در هویت سازی و فرهنگ سازی اهتمام داشته باشند

در پایان این نشست، از بانوان هییت علمی برگزیده و افتخارآفرین در عرصه های مختلف علمی، پژوهشی و تحقیقاتی با حضور دکتر طهرانچی ریاست دانشگاه آزاد، محمدعلی نادی معاون علوم تربیتی و مهارتی دانشگاه آزاد، نجفی رییس دانشگاه آزاد استان، محمد باقری معاون هماهنگی و برنامه ریزی استان و سایر مسیولان استانی تقدیر شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قاسمی: استادان در هویت سازی و فرهنگ سازی اهتمام داشته باشند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قاسمی: استادان در هویت سازی و فرهنگ سازی اهتمام داشته باشند"، کلیک کنید.