عوامل موثر بر قیمت طراحی سایت 1403 – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان

عوامل موثر بر قیمت طراحی سایت 1403 - خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری یوکسیت، همه کسانی که قصد دارند یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنند یا فروشگاه خود را در این فضا گسترش دهند، به طراحی سایت نیاز خواهند داشت. قطعاً بعد از اینکه تصمیم گرفتید سایت خودتان را طراحی کنید و هدف آن را مشخص کردید، به هزینه های آن فکر می کنید. در واقع صاحبین کسب و کارها بر اساس بازدهی مورد نظر و بودجه خود به سراغ شرکت های طراحی سایت می روند. با این وجود باید در نظر داشته باشید که نمی توان قیمت یکسانی برای خدمات طراحی سایت در نظر گرفت؛ چرا که عوامل مختلفی وجود دارد که تعیین کننده قیمت طراحی سایت با وردپرس هستند. در صورتی که این عوامل را در نظر بگیرید، می توانید بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب نمایید. در ادامه به عوامل موثر بر قیمت طراحی سایت می پردازیم.

مهم ترین عوامل موثر بر قیمت طراحی سایت

طراحی سایت به عنوان یک خدمت در نظر گرفته می شود؛ به همین دلیل قانون صریحی در رابطه با قیمت و هزینه های مربوط به آن وجود ندارد. بنابراین شرکت های طراحی سایت بر اساس نوع خدمتی که ارایه می دهند، هزینه متفاوتی دریافت خواهند کرد. مهم ترین عوامل موثر بر قیمت طراحی سایت عبارتند از:

داینامیک یا استاتیک بودن سایت

تمامی سایت هایی که طراحی می شوند یا در دسته داینامیک قرار می گیرند یا در دسته استاتیک. از آنجایی که سایت های داینامیک قابلیت های بیشتری ارایه می دهند، رایج تر هستند و طرفداران بیشتری پیدا کرده اند. در مقابل، هزینه سایت های استاتیک کمتر است و طراحی آن ها سریع تر انجام خواهد شد.

سایت استاتیک

سایت های استاتیک معمولاً بسیار ساده هستند و اطلاعات صاحب سایت بدون مطلب اضافه و توضیحات در آن درج می شود. ویرایش و آپدیت این سایت ها باید توسط یک برنامه نویس انجام شود و افراد عادی معمولاً نمی توانند این کار را انجام دهند. از مزایای سایت نوع استاتیک می توان به زمان کوتاه برای طراحی، هزینه کمتر هاست، و هزینه طراحی ارزان اشاره کرد. البته با همه این تفاسیر، این سایت ها دارای معایبی نیز هستند. برای مثال جذابیت چندانی برای کاربران ندارند، همیشه به یک برنامه نویس برای آپدیت مطالب سایت احتیاج خواهند داشت و محتوای سایت را نمی توان همیشه به روز نگه داشت؛ در نتیجه در موتورهای جستجو پیشرفت نمی کنند. در گذشته از وب سایت های استاتیک به میزان زیادی استفاده می شد، اما امروزه جایگاه خود را به سایت های داینامیک داده اند.

سایت داینامیک

سایت های داینامیک با ویژگی های مثبت خود شناخته می شوند که مهم ترین ویژگی آن ها امکان تغییر و بروزرسانی سایت توسط صاحب آن است. برای انجام این کار به دانش کدنویسی و طراحی سایت نیاز ندارید و تنها از طریق پنل مدیریتی می توانید به همه امکانات سایت های داینامیک دست یابید. این سایت ها فعال و قابل گسترش هستند و می توانید ویژگی های جدیدی به آن ها اضافه نمایید. در صورتی که به طور مرتب محتوای جدید در این سایت ها قرار دهید، باعث افزایش بازدید سایت می شوید و در نتیجه رتبه سایت شما در گوگل افزایش می یابد. البته باید در نظر داشته باشید که طراحی سایت های داینامیک هزینه زیادی به همراه دارد و هزینه نگهداری از اطلاعات و هاست این نوع سایت نیز بیشتر از سایت های استاتیک خواهد بود.

بهینه سازی و سیو

فقط با طراحی سایت کار شما تمام نمی شود؛ بلکه راه اندازی سایت نقطه شروع کسب و کار شما خواهد بود. برای اینکه هزینه هایی که برای طراحی سایت انجام داده اید همراه سود به شما برگردند، باید به الگوریتم های روز گوگل توجه کنید و وب سایتتان را بر اساس آن ها بهینه سازی نمایید. اصطلاحاً به این کار سیو می گویند. از آنجایی که بهینه سازی سایت یک کار تخصصی محسوب می شود، بهتر است برای انجام آن از متخصصان سیو کمک بگیرید تا بتوانید در کمترین زمان رتبه سایت خود را ارتقا دهید و در جایگاه مناسبی قرار بگیرید. بسیاری از شرکت ها خدمات سیو ارزان ارایه می دهند که کار شما را آسان می کنند و در ازای هزینه اندک شما را به موفقیت می رسانند.

گرافیک سایت

یکی دیگر از مواردی که بر روی قیمت طراحی سایت تاثیر می گذارد، گرافیک آن است. هر چه ساختار گرافیک سایت شما پیچیده تر باشد، گرافیست باید بیشتر بر روی آن کار کند؛ در نتیجه قیمت نهایی طراحی سایت افزایش خواهد یافت. استفاده از عناصر گرافیکی مناسب به این دلیل حایز اهمیت است که باعث می شوند کاربران بتوانند ارتباط بهتری با سایت برقرار نمایند. همین مسیله منجر به افزایش بازدیدکنندگان سایت شما می شود و در نهایت درآمدزایی را برایتان به همراه خواهد داشت. همه سایت ها به کارهای گرافیکی بزرگ و کوچکی نیاز دارند که این کارها کیفیت سایت را تا حد زیادی افزایش می دهند. از این رو بهتر است کارهای گرافیکی سایتتان را به افراد متخصص و ماهر در این زمینه بسپارید. البته باید در نظر داشته باشید که افراد حرفه ای در مقایسه با افراد مبتدی هزینه بیشتری برای خدمات خود دریافت می کنند.

سایت کدنویسی شده یا CMS

به طور کلی برای راه اندازی سایت از دو روش کدنویسی یا CMS استفاده می شود. در روش کدنویسی از کدهایی که به صورت اختصاصی نوشته شده اند، استفاده می شود و افراد می توانند تغییرات زیادی بر روی آن ها اعمال کنند. طراحی این نوع سایت به زمان بیشتری نیاز دارد و هزینه ساخت آن ها بیشتر است. در مقابل، سایت های CMS قرار دارند که مهم ترین و معروف ترین آن ها وردپرس است . قیمت طراحی سایت با وردپرس بسیار کمتر است و در زمان کوتاهی انجام خواهد شد.

چند زبانه بودن سایت

وب سایت های زیادی در بستر اینترنت وجود دارند که چند زبانه هستند. به عبارت دیگر به صورت همزمان از دو یا چند زبان پشتیبانی می کنند. با ورود به این سایت ها و با کلیک بر روی زبان مورد نظرتان می توانید تمامی اطلاعات سایت را به آن زبان تغییر دهید. معمولاً سایت های خبری و آموزشی را به صورت چند زبانه طراحی می کنند. از آنجایی که برای این نوع از طراحی سایت به زمان بیشتری نیاز است، علاوه بر این سیو کردن آن به دقت بالاتری نیاز دارد، طراحی سایت های چند زبانه نسبت به سایت های تک زبانه هزینه بیشتری به دنبال خواهند داشت.

هزینه خرید هاست

هاست فضایی است که محتوای سایت در آن ذخیره می شود. از آنجایی که تمامی اطلاعات سایت درون هاست قرار می گیرد، باید از هاست هایی که امنیت بالایی دارند استفاده کنید. بنابراین به جای اجاره یا خرید هاست از شرکت های نامعتبر یا حتی استفاده از هاست رایگان، بهتر است از شرکت های معتبر هاستینگ کمک بگیرید تا هاست هایی با امنیت بالا در اختیار شما قرار دهند. هزینه هاست بر اساس بازدید سایت و حجم اطلاعات متفاوت خواهد بود و بر روی قیمت نهایی طراحی سایت تاثیرگذار می باشد. در صورتی که سایت شما به روش کدنویسی طراحی شده باشد، باید از هاست ویندوز استفاده نمایید. برای سایت های cms مانند وردپرس، هاست لینوکس مورد نیاز است که هر یک از آن ها قیمت متفاوتی دارند.

قیمت طراحی سایت 1403

تعرفه و قیمت طراحی سایت به نوع وبسایت شما نیز بستگی دارد.برای مثال قیمت طراحی سایت با وردپرس نسبت به هزینه طراحی سایت با کدنویسی تعرفه ارزان تر و مقرون به صرفه تری دارد. تعرفه و قیمت طراحی سایت در میلان استودیو، وب رمز، وب پویا و دیگر شرکت های طراحی سایت در سال 1403 افزایش قیمت داشته و هر مجموعه قیمت خود را دارد.

برای مثال قیمت طراحی سایت فروشگاهی در میلان استودیو از 7 میلیون شروع می شود، قیمت سایت شرکتی در این مجموعه از 5 میلیون شروع می شود. در دیگر مجموعه ها نیز قیمت های طراحی به این صورت است و هر وبسایتی با توجه نوع امکاناتش قیمت متفاوت دارد.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری یوکسیت در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عوامل موثر بر قیمت طراحی سایت 1403 – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عوامل موثر بر قیمت طراحی سایت 1403 – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.