طلا به کدام طرف می رود؟

طلا به کدام طرف می رود؟

آفتاب نیوز :

قیمت طلا و سکه در دو هفته اخیر در مسیر رفت و برگشتی در محدوده مشخصی نوسان دارد. معاملات صنوف طلا در بیشتر روز های اردیبهشت تحت تاثیر اعتراض به اجرای سامانه جامع تجارت قرار داشت و معاملات به کمترین حد خود رسیده بود.

تجارت نیوز در خبری نوشت:جواد فلاحیان کارشناسان اقتصادی، مسیر دلار را در کوتاه مدت تحت تاثیر سیاست گذار، فریز شده می داند و مسیر اونس جهانی طلا را اصلاح قیمت در روند صعودی پیش بینی می کند. وی معتقد است که در میان مدت قیمت دلار و طلای جهانی افزایشی است و این موضوع اثری مستقیم بر بازار طلای داخل کشور می گذارد.

رشد همزمان طلا و دلار، طلای داخلی را صعودی می کند

جواد فلاحیان کارشناس اقتصادی در خصوص روند قیمت طلا در بازار داخلی با چشم انداز بازار های جهانی به تجارت نیوز گفت: «با فرض اینکه ثباتی در بازار ارز حاکم باشد می توانیم بازار طلا را در دو بخش تقسیم کنیم. یکی تاثیرنرخ دلار و دیگری اونس جهانی طلا است.»

هلو
وی افزود: «مدت هاست شاهد روند صعودی در اونس جهانی هستیم و پیش بینی می شود این روند همچنان ادامه داشته باشد؛ بنابراین اگر دلار و اونس جهانی طلا همزمان رشد داشته باشند، بازار طلا در داخل نیز با یک تاخیر زمانی رشد خواهد کرد.»

ریزش های اونس جهانی طلا کوتاه مدت است

این کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه قطعا طلا می تواند بازدهی بهتری نسبت به دلار داشته باشد، خاطرنشان کرد: «ریزش های اونس جهانی طلا کوتاه مدت است. هر زمانی که رشد شدیدی در اونس جهانی داشتیم، این فلز گرانبها مدتی استراحت کرده است؛ ولی در مجموع، روند قیمت طلای جهانی در میان مدت صعودی است.»

فلاحیان با تاکید بر اینکه در مسیر قیمت ها همیشه فراز و فرود وجود دارد اظهار داشت: «باید به این نکته توجه کرد که طلای جهانی طی سال های گذشته همواره در محدوده 2000 دلاری نوسان داشته و هر بار به این محدوده می رسید موفق به شکست سقف مقاومت نمی شد. هم اکنون طلای جهانی از این محدوده عبور کرده و می تواند روند اصلاحی و ریزشی کوتاه مدت داشته باشد، اما در میان مدت روند صعودی خواهد بود.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طلا به کدام طرف می رود؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طلا به کدام طرف می رود؟"، کلیک کنید.