شناسایی 2 میلیون و 700 هزار سقف لرزان در بافت های فرسوده

شناسایی 2 میلیون و 700 هزار سقف لرزان در بافت های فرسوده

آفتاب نیوز :

 محمد آیینی ظهر امروز، یکشنبه، در همایش بزرگداشت روز ملی شورا های اسلامی که در سالن شیخ صدوق آستان حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار شد، با تاکید بر اینکه مردم در بافت فرسوده و سکونت گاه های غیررسمی حق حیات دارند و جان آن ها در خطر است، گفت: در ایران 170 هزار هکتار بافت فرسوده، حاشیه ای و تاریخی و بیش از 2 میلیون و 700 هزار سقف لرزان وجود دارد.

وی با بیان اینکه شورا ها باید زبان گویای مردم باشند، افزود: در صورتی که جریان نوسازی مسکن در بافت های ناکارآمد و فرسوده کشور شتاب نگیرد، شاهد تکرار فاجعه ای مانند بم خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به برخی از حقوق مردم ساکن در بافت های فرسوده، خاطرنشان کرد: این شهروندان در وهله اول حق حیات دارند، باید حقوق آنان به رسمیت شناخته شود و به منظور نوسازی واحد های مسکونی در سکونتگاه های غیررسمی، موانع صدور اسناد مالکیت به منظور فراهم شدن امکان دریافت تسهیلات برطرف شود.

آیینی با اشاره به نهضت سنددار کردن اراضی در سکونتگاه های غیررسمی، تصریح کرد: بهره مندی از امکانات شهری در حد متوسط محلات برخوردار شهری و فراهم کردن زیرساخت های خدمات آموزشی، فرهنگی، ورزشی، درمانی و بهداشتی اهمیت دارد.

وی با اشاره به بیش از 60 درصد معابر در بافت های فرسوده شهری، خاکی هستند، ابراز امیدواری کرد که با همکاری وزارت راه و شهرسازی و تخصیص قیر، طی مدت باقی مانده از دولت، هیچ معبر خاکی در سکونتگاه های غیررسمی و بافت های فرسوده نداشته باشد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در ادامه تاکید کرد: دستگاه های اجرایی وظیفه دارند متناسب با پراکنش جمعیت در این مناطق، خدمات و زیرساخت های لازم را تامین کنند.

وی حق اشتغال را از دیگر حقوق ساکنان مناطق بافت فرسوده شهری برشمرد و گفت: باید با ارایه آموزش های شغلی، زمینه اشتغال زایی برای ساکنان این مناطق فراهم شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در پایان با تاکید بر ارایه تخفیف 50 تا 100 درصدی صدور پروانه ساخت وساز در مناطق فرسوده و ناکارآمد شهری خاطرنشان کرد: ارایه تسهیلات و امکانات و حمایت های نهضت ملی مسکن، حق تغییر کاربری طبقات همکف و صدور پروانه ساخت وساز برای واحد های مسکونی با هر متراژ زمین، از اهرم های تشویقی دولت در بافت فرسوده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شناسایی 2 میلیون و 700 هزار سقف لرزان در بافت های فرسوده" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شناسایی 2 میلیون و 700 هزار سقف لرزان در بافت های فرسوده"، کلیک کنید.