شناسایی بیش از 35 تور گردشگری غیرمجاز در استان مرکزی

شناسایی بیش از 35 تور گردشگری غیرمجاز در استان مرکزی

یوکسیت/مرکزی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: از آذرماه سال گذشته تاکنون بیش از 35 تور گردشگری غیرمجاز در استان مرکزی شناسایی و ساماندهی شده است.

مسعود فرخی در گفت وگو با یوکسیت اظهار کرد: تورهای غیرمجاز گردشگری دفتر فیزیکی ندارند و فعالیت های آنها به صورت آنلاین و در شبکه های اجتماعی انجام می شود و لازم است پلیس فتا با آنها برخورد کند.

وی افزود: در حوزه تورهای غیرمجاز با دو دیدگاه کلی مواجه هستیم که دیدگاه نخست ساماندهی این تورها و دیدگاه دوم جلوگیری و برخورد با آنهاست.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی تصریح کرد: برخی تورها توسط افرادی برگزار می شوند که آگاهی کامل ندارند اما این عدم آگاهی آسیب و مشکلی برای مسافرین ایجاد نمی کند. ساماندهی این تورها مورد توجه قرار دارد که با ارایه آموزش های لازم و اخذ مجوز این ساماندهی به شکل قانونی و کامل صورت گیرد.

فرخی با اشاره به وجود برخی تورهای غیرقانونی و خارج از شیونات خانوادگی و اسلامی، بر لزوم  برخورد با آنها تاکید کرد و ادامه داد: کارگروهی در وزارت میراث فرهنگی و به تبع آن در استان ها تحت عنوان کارگروه ارتقا امنیت گردشگری به صورت متناوب برگزار می شود که بررسی ها و مصوبات کلی ذیل این کارگروه صورت می گیرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: از آذرماه سال گذشته کارگروه مختص برخورد با تورهای غیرمجاز در اداره کل استان برقرار و گزارشات به صورت منظم به کارگروه مربوطه در معاونت استانداری ارسال شده، در این راستا بیش از 25 تور غیرمجاز ساماندهی شده و یا با آنها برخورد لازم صورت گرفته است.

 فرخی افزود: از ابتدای سال تا کنون نیز بیش از 10 تور غیرمجاز ساماندهی و با برخی برخورد شده است، این تورها در سراسر استان پراکنده هستند اما به طور کلی 50 درصد تورهای استان مربوط به مرکز استان است.

وی اضافه کرد: تورهای غیرمجاز گردشگری، در استان دفتر فیزیکی ندارند و فعالیت های آن ها به صورت آنلاین و در شبکه های اجتماعی انجام می شود؛ همچنین این نوع تورها هیچ گونه پوشش بیمه ای برای گردشگر قرار نمی دهند و در صورتی که در طول سفر مخاطره ای برای مسافران پیش بیاید و یا صدمه ای ببینند، کسی مسولیت آن را به عهده نمی گیرد. این تورها از مسیر تبلیغاتی که در این فضا انجام می دهند، شناسایی شده و به واحد حقوقی معرفی می شوند.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شناسایی بیش از 35 تور گردشگری غیرمجاز در استان مرکزی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شناسایی بیش از 35 تور گردشگری غیرمجاز در استان مرکزی"، کلیک کنید.