سیل در افغانستان / 33 کشته و 27 مجروح

سیل در افغانستان / 33 کشته و 27 مجروح

آفتاب نیوز :

سایق جانان سخنگوی وزارت رسیدگی به حوادث حکومت سرپرست طالبان امروز در بیانیه ای گفت که وقوع سیل علاوه بر تلفات جانی، باعث تخریب نزدیک به 606 خانه و یک هزار و 950 زمین کشاورزی شده است.

به گزارش خبرگزاری آوا، به گفته سخنگوی وزارت رسیدگی به حوادث حکومت سرپرست طالبان، بیشتر ولایات افغانستان از روز جمعه شاهد جاری شدن سیلاب بوده و این سیلاب ها تلفات جانی و خسارات مالی فراوانی در پی داشته است.

وی بیان کرد: بارندگی های اخیر در ولایات بادغیس، ارزگان، فراه، قندهار، تخار، زابل، پروان، ننگرهار، هلمند، کابل، خوست، دایکندی، کنر، کاپیسا، پنجشیر، پکتیکا، پکتیا، لوگر، لغمان و هرات باعث جاری شدن سیلاب شده است.

سخنگوی وزارت رسیدگی به حوادث افزود: خسارت دیدن بیش یک هزار خانواده از دیگر پیامد های سیلاب های اخیر در افغانستان است.

وی ادامه داد: از آغاز ماه جاری تاکنون با همکاری سازمان های ملی و بین المللی بین 22 هزار و 851 خانواده آسیب پذیر و بی بضاعت کمک های اضطراری توزیع شده است.

وزارت انرژی و آب حکومت سرپرست طالبان نسبت به ادامه بارندگی های شدید، جاری شدن سیلاب و بالا آمدن سطح آب در روز های پیش رو هشدار داده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیل در افغانستان / 33 کشته و 27 مجروح" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیل در افغانستان / 33 کشته و 27 مجروح"، کلیک کنید.