سیل به روستاهای خلخال و کوثر خسارت زد – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان

سیل به روستاهای خلخال و کوثر خسارت زد - خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان

مهدی خدمتی در گفت‌وگو با خبرنگار یوکسیت، اظهار کرد: حجم بارش و جاری شدن سیل در بخش مرکزی خلخال و کوثر و بسیاری از روستاها نه تنها به واحدهای مسکونی خسارت عمده‌ای وارد کرده بلکه به تلف شدن احشام و خسارت عمده به خودروها و تأسیسات روستایی و شهری را شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: در شهرستان خلخال و در بخش مرکزی روستای مورستان با باران سیل‌آسا همراه با جاری شدن سیلاب در مسیر رودخانه‌ها روبه‌رو شد که این روند به ۴۸ واحد مسکونی روستایی و تأسیسات نگهداری احشام خسارت وارد کرده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل گفت: به دنبال جاری شدن سیل در بخش مرکزی خلخال علاوه بر خسارت عمده به روستانشینان، باغات و مزارع این روستاها نیز با خسارت عمده روبه‌رو شدند به طوری که در ساعات اولیه قطعی آب، برق، گاز و تأسیسات مخابراتی را شاهد بودیم.

خدمتی افزود: علاوه بر خلخال، در کوثر نیز بارش سیل‌آسای باران خسارت عمده‌ای را به روستاییان وارد کرد و حتی آبگرفتگی منازل و تخریب واحدهای مسکونی و اماکن دامی را نیز شاهد بودیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: جاری شدن سیل به بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ هکتار مزارع و باغات شهرستان خلخال و کوثر خسارت ۸۰ تا صد درصدی وارد کرده که جمع‌بندی نهایی در این زمینه با محوریت فرماندار شهرستان انجام و گزارش نهایی به تهران ارسال خواهد شد.

خدمتی از اعزام نیروهای هلال احمر و امدادگر برای کمک‌رسانی به حادثه‌دیدگان و برپایی چادر در مناطق روستایی دچار تخریب واحدهای مسکونی خبر داد و اضافه کرد: تا این لحظه برق و گاز وصل شده ولی سعی بر این است تا آب و ارتباطات نیز متصل شود تا گلایه روستاییان به حداقل برسد.

وی به تداوم وضعیت بارش‌ها و صدور هشدار نارنجی در روزهای آینده اشاره کرد و ادامه داد: روز پنجشنبه با کاهش دما در همه مناطق استان، بروز اختلال را در پرواز هواپیماها شاهد خواهیم بود.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل بیان کرد: بر اساس گزارش هواشناسی این سامانه ناپایدار تا جمعه در استان حاکم خواهد بود و از روز شنبه از شدت ناپایداری‌ها کاسته شده و هوای خنک و پایداری را در مناطق مختلف شاهد خواهیم بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیل به روستاهای خلخال و کوثر خسارت زد – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیل به روستاهای خلخال و کوثر خسارت زد – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.