سیاست بانک مرکزی برای مهار تورم اعلام شد/ فرزین درباره بازار ارز چه گفت؟

سیاست بانک مرکزی برای مهار تورم اعلام شد/ فرزین درباره بازار ارز چه گفت؟

به گزارش خبرگزاری یوکسیت، محمدرضا فرزین امروز (دوشنبه) در سی و یکمین همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی که با هدف بازآرایی سیاست های پولی و نظارتی با نگاهی به قانون جدید بانک مرکزی در حال برگزاری است، در ابتدای صحبت های خود با ذکر یاد رییس جمهور شهید گفت: شهید آیت الله رییسی در تمامی موارد همیشه سمت قانون و مقررات می ایستادند و از مسایل کارشناسی که به نفع نظام بانکی و اقتصادی کشور بود، حمایت می کردند و در طول زمان همکاری با وی به خاطر ندارم تصمیمی که خارج از بانک مرکزی باشد را به ما تحمیل کند.

فرزین اظهار کرد: دکتر رییسی علاوه بر اینکه یک سیاست مدار شرافت مند و اخلاق مدار بودند، از لحاظ حرفه ای نیز حامی مدیران کشور در جهت انجام اقدامات درست بودند و همواره بر استقلال عمل در حوزه بانک مرکزی تاکید داشتند.

وی گفت: سال گذشته سیاست تثبیت از سوی بانک مرکزی با هدف کنترل و مدیریت رشد نقدینگی در جهت مهار تورم، تنظیم گری و مدیریت بازار ارز، تقویت نظارت و اصلاح نظام بانکی و تنظیم مناسبات مالی میان بانک مرکزی و شبکه بانکی با دولت اتخاذ شد.

رییس کل بانک مرکزی افزود: این سیاست از این جهت اتخاذ شد که ما در اقتصاد به دنبال ثبات مالی هستیم و این موضوع مفهومی کلی تر و جامع تر از ثبات پولی است؛ چراکه با هدف تامین مالی اقتصادی و عدم اثرپذیری از تکانه ها است.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیاست بانک مرکزی برای مهار تورم اعلام شد/ فرزین درباره بازار ارز چه گفت؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیاست بانک مرکزی برای مهار تورم اعلام شد/ فرزین درباره بازار ارز چه گفت؟"، کلیک کنید.