سه فضانورد چینی به مدار زمین می روند

با ماموریت شنژو18؛

سه فضانورد چینی به مدار زمین می روند

چین برای پرتاب فضاپیمای خدمه شنژو18 آماده می شود و طی این ماموریت فضانوردان شش ماه در ایستگاه فضایی چین در مدار اقامت می کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری یوکسیت به نقل از سی جی تی ان، آژانس فضایی سرنشین دار چین اعلام کرد، سفینه فضایی خدمه شنژو18 روز چهارشنبه به سکوی پرتاب مرکز پدتاب ماهواره جیوکوان در شمال غربی چین منتقل شده و بواسطه موشک لانچ مارچ این عملیات اجرا می شود.

موشک و سفینه فضایی از کارخانه آزمایش مونتاژ آن از یک مسیر یک و نیم کیلومتری گذر و به محل پرتاب منتقل شدند. موشک به همراه فضاپیما به صورت عمودی برای آزمایش قبل پرتاب بررسی شد تا مشکلات احتمالی قبل از پرتاب برطرف شود و زمان انتظار برای اجرای ماموریت کاهش یابد.

بر اساس گزارش این آژانس، امکانات و تجهیزات موجود در سایت پرتاب در شرایط خوبی قرار دارند و بررسی های مختلف عملکرد قبل از پرتاب مجدد صورت می گیرد.

آژانس فضایی سرنشین دار چین گفته است: سفینه فضایی به زودی و در زمان مناسب پرتاب می شود و اکنون چین آماده پرتاب فضانوردان ماموریت شنژو18 است.

به گفته این سازمان، عملیات پیش رو پروژه فضانوردی بزرگی است که نشان دهنده پیشرفت چین در حوزه فضاپیما ها و فضانوردی است. تیم شنژو18 شامل سه فضانورد حرفه ای است که طی یک ماموریت شش ماهه به ایستگاه فضایی این کشور سفر سفر می کنند.

این ایستگاه فضایی در اوایل سال 2021 پرتاب شده و تا کنون میزبان چندین ماموریت فضایی بوده است.

ماموریت شنزو18 نشان دهنده توانایی های پیشرفته چین در فضانوردی و فضاپیما های ساخته شده در داخل کشور است. این ماموریت جدید همچنین نشانگر تمامیت چین در تلاش برای توسعه فناوری های فضایی و ارتقای نفوذ فضایی کشور است.

با اجرای این عملیات چین به عنوان یکی از کشور های پیشرو در صنعت فضایی جای می گیرد و نشان می دهد که توانایی برنامه های پیشرفته فضایی را دارد. این ماموریت همچنین بیانگر آن است که چین به سرعت در جهت توسعه فضانوردی و فضاپیما های پیشرفته قدم بر می دارد و در آینده نیز نقش مهمی در اکتشافات فضایی خواهد داشت.

هدف اصلی این ماموریت، تعمیر و نگهداری آرایه خورشیدی ماژول هسته «تیانه» (ایستگاه مداری چین) است. پنل های خورشیدی بزرگ این آرایه در معرض برخورد ریزشهاب سنگ ها قرار دارند و به همین دلیل نیاز به تعمیر و بازسازی آن به منظور پیشبرد ماموریت ها و اهداف فضایی است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سه فضانورد چینی به مدار زمین می روند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سه فضانورد چینی به مدار زمین می روند"، کلیک کنید.