سهامداران عدالت بخوانند/ چرا سود سهام عدالت برای این افراد واریز نشده است؟

سهامداران عدالت بخوانند/ چرا سود سهام عدالت برای این افراد واریز نشده است؟

به گزارش خبرگزاری یوکسیت، انتهای آذر ماه سال گذشته بود که مرحله اول عملکرد مربوط به سال مالی 1401 شرکت ها به حساب سهامداران واریز شد، مرحله دوم واریز سود سهام عدالت هم 24 اسفندماه بود؛ سودی که بنابر اعلام سازمان بورس در مرحله دوم دارندگان سبد سهام عدالت 492 هزار تومانی مبلغ 446 هزار تومان، 532 هزار تومانی مبلغ 482 هزار تومان و سبد سهام یک میلیون تومانی 906 هزار تومان سود دریافت کردند.

یوکسیت در گزارشی نوشت: در این بین به دلیل بدقولی برخی شرکت ها، واریز این سود در دو مرحله انجام نشد و به مرحله سوم کشیده شد؛ در این رابطه 28 فروردین ماه مجید عشقی رییس سازمان اعلام کرد که «مجموعه اتفاقاتی رخ داد که سبب شد برخی شرکت ها تخلفی داشته باشند و نتوانند سود سهام عدالت را پرداخت کنند. این شرکت ها اکثراً با کمبود نقدینگی مواجه هستند ما هم توصیه کردیم که باید سود سهام عدالت پرداخت شود امیدواریم تا خرداد بتوانیم این سودها را جمع آوری و مابقی سود سهام عدالت را پرداخت کنیم. البته باید زمان دقیق آن را شورای عالی بورس مشخص کند.»

با توجه به اینکه هنوز این سود واریز نشده است، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در این ارتباط اعلام کرد که «علیه شرکتهایی که سود سهام عدالت ندادند، اقدام حقوقی صورت می گیرد.»

خاندوزی توضیح داد: سود سهام عدالت سال 1401 در اسفند سال 1402 واریز شد اما باقیمانده اندک دیگری نیز وجود دارد که سرجمع آن حدود 20 هزار میلیارد تومان است و عمدتاً سه دسته شرکت های فولادی، پالایشی و پتروشیمی هنوز به وظایف خود در پرداخت سود عمل نکرده اند.

وی گفت: سازمان بورس علیه آن دسته از شرکت ها که به تعهدات خود عمل نکردند اقدام حقوقی خواهد کرد. زیرا موضوع سهام عدالت احقاق حق سهامداران خرد است. امیدواریم تا پایان دولت سیزدهم این مساله به نتیجه برسد.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سهامداران عدالت بخوانند/ چرا سود سهام عدالت برای این افراد واریز نشده است؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سهامداران عدالت بخوانند/ چرا سود سهام عدالت برای این افراد واریز نشده است؟"، کلیک کنید.