ساز و کار پذیرش معتادان متجاهر در شرق و غرب استان تهران تعیین تکلیف شود

ساز و کار پذیرش معتادان متجاهر در شرق و غرب استان تهران تعیین تکلیف شود

استاندار تهران بر ضرورت تعیین تکلیف ساز و کار پذیرش معتادان متجاهر در شرق و غرب استان تاکید کرد و گفت: نباید بار تهران در حوزه پذیرش معتادان متجاهر بیشتر شود.

به گزارش یوکسیت، علیرضا فخاری در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که در استانداری تهران برگزار شد، بر ضرورت ظرفیت سازی استان تهران در حوزه مراکز بازپروری ماده 16 تاکید و اظهار کرد: در این زمینه ابلاغ های لازم به فرمانداران صورت می گیرد که طی آن ساز و کار پذیرش معتادان متجاهر در شرق و غرب استان تهران تعیین تکلیف شود.

استاندار تهران با تاکید بر پیگیری تکمیل ظرفیت ها در حوزه مراکز بازپروری ماده 16 و استفاده از بخش خصوصی، گفت: در این حوزه تامین اعتبارات از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

فخاری در ادامه به مدت زمان نگهداری، درمان و مراقبت پس از خروج معتادان متجاهر از مراکز ماده 16 اشاره کرد و افزود: باید ساز و کاری فراهم شود که طی آن افراد بتوانند پس از طی دوره به آغوش خانواده شان باز گردند و تا زمانی که برای اشتغال و بازگشت به خانواده فکر اساسی صورت نگیرد، چرخه معیوب می ماند.

وی با بیان اینکه نباید بار تهران در حوزه پذیرش معتادان متجاهر بیشتر شود، عنوان کرد: لازم است که ظرفیت های شرق و غرب استان تهران توسط فرمانداران شناسایی و اقدامات لازم در این حوزه صورت بگیرد.

استاندار تهران همچنین در خصوص برگزاری مراسم روز جهانی مبارزه با مواد مخدر پیشنهاد کرد: در این راستا می توانیم با دعوت از جامعه نخبگانی، همایشی با حضور نجات یافتگان و کسانی که در معرض تهدیدات مواد مخدر بوده و بهبود پیدا کرده اند، برگزار کنیم که طی آن اقدامات صورت گرفته با هدف امید آفرینی و حرکت جامعه به سوی سلامت تبیین شود، همچنین می توانیم در این همایش، در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر گزارشاتی اعلام و اقدام مورد هدف را در حوزه اطلاع رسانی داخلی و بین المللی بازتاب دهیم.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، در این جلسه در حوزه مجموعه تربیتی «یاور شهر»، «خانه یاریگران زندگی»، اشتغال زایی، پذیرش و درمان معتادان متجاهر، تامین اعتبارات حول این مراکز و مبارزه با آسیب های اجتماعی و مواد مخدر بررسی هایی صورت گرفت و تصمیماتی اتخاذ شد.

انتهای پبام

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساز و کار پذیرش معتادان متجاهر در شرق و غرب استان تهران تعیین تکلیف شود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساز و کار پذیرش معتادان متجاهر در شرق و غرب استان تهران تعیین تکلیف شود"، کلیک کنید.