ساخت پروتزهای زیبایی چشم مصنوعی، بینی، گوش و انگشتان دست توسط هلال احمر

معاون بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر خبر داد:

ساخت پروتزهای زیبایی چشم مصنوعی، بینی، گوش و انگشتان دست توسط هلال احمر

معاون بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر از تهیه و ساخت پروتزهای زیبایی شامل چشم مصنوعی، بینی، گوش و انگشتان دست در هلال احمر خبر داد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری یوکسیت؛ پیمان نامدار معاون بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر درباره 4 خدمت ویژه در مرکز جامع توانبخشی مرکزی جمعیت هلال احمر گفت: در سال گذشته خوشبختانه در مرکز جامع توانبخشی مرکزی جمعیت هلال احمر 4 پروژه جدید را اجرا کردیم که یکی از آن ها بحث کلینیک پروتزهای سلیکونی بود که برای اولین بار در جمعیت هلال احمر اتفاق می افتد.

وی ادامه داد: کلینیک پروتزهای سلیکونی در تهیه و ساخت پروتزهای زیبایی شامل چشم مصنوعی، بینی، گوش و انگشتان دست اقدام می کند که یک کار محدود در کشور است و در حوزه دولتی بسیار محدود انجام می شود. جمعیت هلال احمر براساس تکالیفی که برعهده دارد، سعی کرده است که این بخش پرهزینه و کم کار را بتواند در کشور برعهده بگیرد. البته کار بسیار سختی است، چراکه ما اساتید زیادی در این حوزه در کشور نداریم و بیشترین کاری که در این مورد صورت می گیرد در بخش خصوصی است.

معاون بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر تصریح کرد: یک کلینیک دیگری که درسال گذشته افتتاح شد، کلینک خدمات تخصصی روانشناسی و مشاوره های روانی بود که در این قسمت ارایه خدمات به بیماران سایکوسوماتیک صورت می گیرد و به این بیماران و بیماران خاص و ویژه ای که در بحث ام اس و نوروواسکولار به مرکز ما مراجعه می کنند، مشاوره ارایه می شود.

نامدار خاطرنشان کرد: همچنین کلینیک (ADL) که مرکز توانبخشی خدمات روزانه زندگی است نیز در اواخر سال گذشته افتتاح شد. در کشور تنها بخش دولتی که در این حوزه وجود داشت و بسیار محدود هم بود در بیمارستان رفیده بود که به همت دانشگاه بهزیستی و توانبخشی این اتفاق افتاده بود. جمعیت هلال احمر با همکاری اساتید مطرح دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و دانشگاه تهران توانست این کلینیک را در وسعت بزرگتر در مجموعه خود راه اندازی کند.

راه اندازی خدمات ولیچر سرویس با همکاری اساتید مجارستانی

وی ادامه داد: یک فرد توانخواه که آسیب نخاعی دیده است و یا دچار مشکلات متابولیک یا ام اس پیشرفته و… شده است، وقتی وارد این کلینیک ای دی ال می شود، می تواند با تمرین فعالیت های روزانه را انجام دهد تا بتواند برای خود یک زندگی مستقل در انجام کارهای شخصی و… داشته باشد.

معاون بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر درباره ولیچر سرویس گفت: این هم یک کار جدید در کشور است و قبل از اینکه این کار در کلینیک ما راه اندازی شود، اساتیدی را با هماهنگی صلیب سرخ از کشور مجارستان به ایران دعوت کردیم. این اساتید ثبت و کار ولیچر سرویس را به همکاران ما در سراسر کشور به عنوان شروع کار آموزش دادند. کاری که در ویلچر سرویس اتفاق می افتد، این است که براساس وزن و نوع فعالیت و شرایط محیط زیست و محیط کار شخص، از وسیله کمکی که استفاده می کند از ویلچر تا مناسب سازی صندلی خودرو و محیط منزل را آماده می کنند تا هر شخصی بتواند براساس نیاز و خواسته اش و فعالیتی که دارد، بتواند از وسایل کمکی توانبخشی استفاده کند.

نامدارافزود: جامعه هدف ما کل مردم کشور هستند و بیش از 204 واحد توانبخشی در سراسر کشور با اولویت مناطق محروم وجود دارد. هدف جمعیت هلال احمر با دستور رییس جمعیت هلال احمر در حال حاضر ایجاد مراکز چند تخصصی است تا بتواند بسته و پکیجی از خدمات را برای بیماران سالمند، بیماران سکته مغزی، بیماران ام اس، بیماران آسیب دیده نخاعی به ویژه در حوادث ترافیکی ارایه کند و همچنین کار را در حال حاضر به عنوان روند رو به جلو ادامه دهد.

وی ادامه داد: از همین رو ما با دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، فدراسیون جهانی صلیب سرخ در بحث آموزش ها ارتباط ویژه ای برقرار کرده ایم. همچنین برای تهیه اروتز و پروتز ها با شرکت های دانش بنیان داخل کشور ارتباط برقرار کرده ایم. برای ایجاد مسیری برای انتقال تکنولوژی از کشورهای صاحب نام نیز در این حوزه در حال فعالیت هستیم.

معاون بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر تاکید کرد: همه خدمات ما برای عموم مردم آزاد است و تعرفه های ما براساس تعرفه های عمومی غیردولتی و براساس تعرفه ای با حداقل قیمت برای مردم و با حداکثر کیفیت تعریف شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساخت پروتزهای زیبایی چشم مصنوعی، بینی، گوش و انگشتان دست توسط هلال احمر" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساخت پروتزهای زیبایی چشم مصنوعی، بینی، گوش و انگشتان دست توسط هلال احمر"، کلیک کنید.