ساخت راکتور در اصفهان آغاز شد!/ عکس

به گزارش خبرگزاری یوکسیت و بر اساس گزارش یوکسیت، مراسم آغاز عملیات احداث رآکتور تحقیقاتی 10 مگاوات، امروز پنجشنبه 5 آبان ماه در منطقه هسته ای اصفهان و با حضور محمد اسلامی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران و جمعی از مدیران ارشد صنعت هسته ای کشور برگزار شد.

این راکتور تحقیقاتی از نوع استخری آب سبک و سوخت صفحه ای با غنای 20 درصد است.در تست سوخت هسته ای و مواد، تولید رادیوایزوتوپ های پزشکی و صنعتی و توسعه تحقیقات و کاربری های پرتوهای نوترونی ازکاربردهای این راکتور تحقیقاتی 10 مگاواتی است.

ساخت راکتور در اصفهان آغاز شد!/ عکس

از مهمترین کاربری های این رآکتور تحقیقاتی می توان به تست سوخت هسته ای مواد، تولید رادیوایزوتوپ های پزشکی و صنعتی و توسعه تحقیقات و کاربردهای پرتوهای نوترونی اشاره کرد. گفتنی است؛ طراحی و ساخت این رآکتور با همت دانشمندان صنعت هسته ای کشور به صورت کاملاً بومی خواهد بود و این مرکز پس از ساخت با محوریت ارایه آموزش های بین المللی در زمینه علوم و فنون هسته ای آغاز به کار خواهد کرد.

ساخت راکتور در اصفهان آغاز شد!/ عکس
با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی، ساخت راکتور تحقیقاتی 10 مگاواتی در اصفهان آغاز شد

227323

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساخت راکتور در اصفهان آغاز شد!/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساخت راکتور در اصفهان آغاز شد!/ عکس"، کلیک کنید.