زیرگذر متوسلیان-باغستان با حضور استاندار تهران به بهره برداری رسید

زیرگذر متوسلیان-باغستان با حضور استاندار تهران به بهره برداری رسید

زیرگذر متوسلیان-باغستان با حضور استاندار تهران در منطقه 21 به بهره برداری رسید.

به گزارش یوکسیت، آیین بهره برداری از زیرگذر متوسلیان – باغستان (سه راه شهریار) در قالب نودونهمین پویش امید و افتخار عصر امروز با حضور علیرضا فخاری استاندار تهران، هادی حق بین معاون فنی عمرانی شهرداری تهران، عباس شعبانی معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران و محمدرضا پوریافر شهردار منطقه 21 برگزار شد.

پوریافر شهردار منطقه 21 در ارتباط با احداث زیرگذر متوسلیان – باغستان (سه راه شهریار) گفت: آبان ماه سال 1401 برنامه ریزی برای یکی از دغدغه ها و طرح های ناتمام منطقه تحت عنوان زیرگذر متوسلیان – باغستان از اولویت های مهم کاری منطقه قرار گرفت. پروژه ای که نزدیک به سه سال از احداث آن گذشته بود و پیشرفتی حدود 60 درصدی داشت و با توجه به حجم بزرگ ترافیک متوسلیان تلاش های زیادی برای سرعت بخشیدن به کار و بهره برداری در سریع ترین زمان ممکن صورت گرفت.

وی ادامه داد: تزریق به موقع منابع مالی و افزایش نظارت ها بر روند اجرای کار سبب شد تا بیش از 40 درصد از فعالیت های احداث پروژه در سال 1402 رخ دهد و امروز شاهد افتتاح آن هستیم. افتتاحی که در مسیر آن معارض های بسیار از تیرهای برق فشار قوی گرفته تا لوله های آب و گاز و خطوط مخابرات و … کار را سخت و دشوار کرده بودند؛ اما امروز این پروژه به بهره برداری رسید تا گره ترافیک 3 راه شهریار که سالها رانندگان خودروها و اهالی تهران، شهریار، باغستان و ملارد را آزار می داد، باز شود.

شهردار منطقه 21 افزود: از اهمیت بالای این زیرگذر می توان به دسترسی به باغستان، شهریار و ملارد اشاره کرد که این موضوع اهمیت بسیاری را در بر دارد و این در حالیست که روزانه یک میلیون نفر از مسیرهای اشاره شده وارد شهر تهران می شوند و با تاکید شهردار تهران این پروژه جهت دسترسی شهرهای اقماری تهران در دستور کار قرار گرفت.

پوریافر همچنین به فاز دوم پروژه اشاره کرد و گفت: ان شاءالله دسترسی جنوب به غرب باغستان و اتوبان شهید متوسلیان امروز کلنگ زنی خواهد شد که کارگاه های مورد نیاز تامین تجهیزات شده و ان شاءالله روگذر این پروژه نیز در کمترین زمان ممکن احداث و به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: اتوبان شهید متوسلیان به شرق با معارضین چند ساله مانده است و ان شاءالله دسترسی به شهید لشگری در سال آینده در دستور کار قرار خواهد گرفت و این پروژه سال آینده در دستور کار قرار خواهد گرفت.

شهردار منطقه 21 گفت: موضوع حمل و نقل عمومی در منطقه 21 یکی از مواردی است که مورد تاکید شهرداری تهران بوده و در همین راستا خط 11 مترو با 3 ایستگاه در منطقه 21 در دستور کار قرار دارد و خط 10 نیز که در گذشته در منطقه 21 پیش بینی نشده بود با پیگیری هایی که صورت گرفت در زمینی زیر خیابان شهید لشگری احداث خواهد شد.

پوریافر به ورود بی آر تی و همچنین تراموا از تهرانپارس و تهرانسر و وردآورد در منطقه 21 اشاره کرد و افزود: مشاور موافقت های خود را برای این مد از حمل و نقل داده و ان شاءالله در منطقه 21 اجرا خواهد شد.

وی همچنین به احداث 13 مجموعه کامل ورزشی در منطقه اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که در منطقه با مشکلاتی روبرو بوده ایم کمبود آب جهت آبیاری فضای سبز بوده که در همین ارتباط دو تصفیه خانه جهت بازچرخانی و رفع مشکل آب در دستور کار قرار دارد.

شهردار منطقه 21 در ارتباط با ویژگی های فاز یک پروژه زیرگذر متوسلیان – باغستان تصریح کرد: دسترسی شرق به جنوب در تقاطع، میزان کاهش مسیر با اجرای فاز یک به طول 1.5 کیلومتر و حذف مسیر دوربرگردان غیرایمن از ویژگی های فاز یک پروژه خواهد بود.

پوریافر در ادامه گفت: مسیر شرق به جنوب برابر 8 متر شامل دو خط عبور، مسیر جنوب به شرق برابر 8 متر شامل دو خط عبور، مسیر غرب به جنوب برابر 6 متر شامل یک خط عبور، از دیگر ویژگی های فاز یک پروژه محسوب می شود.

وی در پایان افزود: دسترسی جنوب به غرب در تقاطع فوق و کاهش مسیر با اجرای فاز 2 به طول 4.5 کیلومتر از ویژگی های فاز 2 پروژه محسوب می شود.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زیرگذر متوسلیان-باغستان با حضور استاندار تهران به بهره برداری رسید" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زیرگذر متوسلیان-باغستان با حضور استاندار تهران به بهره برداری رسید"، کلیک کنید.