رایزنی با «پارک فاوا» برای حمایت از دانش بنیان ها

رایزنی با «پارک فاوا» برای حمایت از دانش بنیان ها

دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات با بیان این که در حوزه حمایت از شرکت های دانش بنیان در حال رایزنی با «پارک فاوا» هستیم، گفت: این ستاد، شناسایی شرکت های دانش بنیان در حوزه برق و مخابرات و … را در دستور کار خود قرار داده است تا با توجه به اولویت ها و ضرورت های کشور که کدام فناوری نیاز به بازاریابی و تسهیل گری دارد، این شرکت ها را مورد حمایت مادی و معنوی قرار دهد.

به گزارش یوکسیت، دکتر سید محمد کرباسی در جریان بازدید از یکی از شرکت های دانش بنیان با تاکید بر ضرورت شناسایی شرکت های دانش بنیان و دسته بندی آنها، یادآور شد: با توجه به ماموریت ستاد، وظیفه اصلی ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات، شناسایی شرکت های دانش بنیان و دسته بندی شرکت ها برای حمایت از آنها و ارتباط با نهادها، سازمان ها و بازیگران حوزه زیست بوم فناوری است.

وی خاطرنشان کرد: موضوع اصلی در معاونت علمی، توسعه فناوری ها در سطح علمی و اقتصادی در شرکت های دانش بنیان است؛ از این رو، تسهیل همراهی شرکت های دانش بنیان در مسیرهای پیش رو از اولویت های ستاد محسوب می شود.

کرباسی ادامه داد: در حوزه حمایت از شرکت های دانش بنیان در حال رایزنی با «پارک فاوا» هستیم و یکی از پتانسیل های ستاد معرفی شرکت ها به نهادهای دولتی برای رفع موانع تولید و رفع چالش ها است.

حمیدرضا پوریعقوبی ، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان نیز با بیان اینکه این مجموعه با حمایت جمعی از نخبگان توانسته گام های مثبتی در راستای رفع نیازهای کلیدی کشور در برخی صنایع استراتژیک بردارد، تصریح کرد: تخصص این شرکت به طور خاص طراحی و تولید محصولات حوزه مخابراتی است. فاصله سنج های رادیویی، لینک های ارتباط داده و تقویت کننده ها نیز از دیگر تخصص های این شرکت محسوب می شود.

وی ادامه داد: شناسایی درست مسایل استراتژیک صنایع، سرمایه گذاری و چندین سال تمرکز روی حل این مسایل باعث شده است علاوه بر محصولات تولید شده، انباشت کم نظیری از دانش فنی در این حوزه حاصل شود. در نتیجه فعالیت های ما در این شرکت، این ظرفیت های ایجاد شده به درستی به صنایع مربوطه متصل شده و زمینه همکاری های عمیق و سازنده ای را برای کشور فراهم آورده است.

به گفته پوریعقوبی، اهتمام جدی به مساله ارتقاء، کیفیت تولید در تراز جهانی، رعایت استانداردها در بخش تولید، تامین قطعات از منابع معتبر، صحت سنجی از قطعات در آزمایشگاه های معتبر بین المللی و تعریف فرآیندهای دقیق و کارآمد در کنترل کیفیت از مهمترین اقداماتی است که موجب ارتقاء محسوس کیفیت در تولیدات شرکت شده است.

وی ادامه داد: هفت، هشت شرکت داخلی با ما رقیب هستند. البته با توجه به پیچیدگی محصولات رقبا کم هستند.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان همچنین، طراحی و توسعه کارت های پردازش داده، طراحی و ساخت انواع آنتن های مخابراتی و پروژه های تولیدی انواع فیلترهای مکانیکی را از دیگر محصولات این شرکت برشمرد.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، در ادامه کرباسی از بخش های مختلف واحد تحقیق و توسعه این شرکت اعم از قسمت طراحی سخت افزار و اندازه گیری، اتاق تست و بخش تولید و استانداردسازی، کنترل کیفیت پخش بازدید کرد.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رایزنی با «پارک فاوا» برای حمایت از دانش بنیان ها" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رایزنی با «پارک فاوا» برای حمایت از دانش بنیان ها"، کلیک کنید.