داروی مورد نیاز زایران ایرانی در حج تامین شده است

داروی مورد نیاز زایران ایرانی در حج تامین شده است

اعزام زایران ایرانی به حج -عمره و تمتع – در حالی امسال از اوایل اردیبهشت ماه کلید خورد که به گفته معاون حج مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر، کادر پزشکی و درمانی و داروی مورد نیاز زایران ایرانی در حج، فراهم شده است.

به گزارش یوکسیت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر طاهر درودی با بیان اینکه امسال نیز مانند سال های گذشته ارایه خدمات برای زایران در سطح یک و دو در هتل های مکه و بیمارستان هلال احمر مکه ارایه می شود، اظهار کرد: خدمات سطح بالاتر مانند جراحی در بیمارستان های عربستان انجام می شود.

وی مطرح کرد: ما امسال با حضور 160 همکار پزشک ارایه خدمات را دنبال می کنیم که در درمانگاه های شبانه روزی مشغول ارایه خدمت هستند. کادر 200 نفره بیمارستانی نیز در مکه و مدینه به صورت شبانه روزی به زایران خدمت رسانی می کنند. تخصص های مختلف در بیمارستان ها وجود دارد. بخش بستری 70 تخت خوابی بیمارستان مکه را داریم و بیمارستان صحرایی عرفات نیز در خدمت زایران است.

معاون حج مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر افزود: امسال شرط سنی در اعزام زایران به حج مطرح نبوده و ممکن است یک فرد 40 ساله با توانایی جسمی پایین منع سفر شده اما به فرد 70 ساله ای با توان جسمی مناسب اجازه سفر داده شده باشد. توانایی جسمی برای ما ملاک است.

درودی در خصوص داروهای مورد نیاز بیان کرد: زایران می بایست در سفر حج داروی هایی را که مصرف می کنند، با خود به همراه داشته باشند. البته حواسشان به داروهای ممنوعه باشد.

معاون حج مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر تصریح کرد: مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر، دارو و تجهیزات مورد نیاز حج را تامین کرده است.

درودی در پایان سخنان خود در یک برنامه رادیویی گفت: برای تمامی زایران آرزوی سلامتی داریم و از آنها می خواهیم که دستورالعمل های ذکر شده در جلسات آموزشی را لحاظ کنند.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "داروی مورد نیاز زایران ایرانی در حج تامین شده است" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "داروی مورد نیاز زایران ایرانی در حج تامین شده است"، کلیک کنید.