خداحافظ آقای گل تاریخ یورو

خداحافظ آقای گل تاریخ یورو

به گزارش خبرگزاری یوکسیت؛ فرانسه با پیروزی در ضیافت پنالتی‌ها موفق به شکست پرتغال و صعود به جمع چهار تیم پایانی یورو 2024 شد. جدال دو تیم فرانسه و پرتغال پس از 120 دقیقه با تساوی بدون گل به پایان رسید تا برنده این بازی درنهایت در ضربات مرگبار پنالتی مشخص شود. فرانسوی‌ها تمام ضربات پنالتی خودشان را تبدیل به گل کردند و ژائو فلیکس از پرتغال هم ضربه‌اش به تیرک دروازه برخورد کرد تا بدین‌ترتیب پرتغال و کریستیانو رونالدو وداعی تلخ با جام ملت‌های اروپا داشته باشند.

کریستیانو رونالدو پیش از این و پس از پایان بازی پرتغال و اسلوونی گفته بود که فارغ از هر نتیجه‌ای که او و تیم ملی پرتغال در یورو 2024 به‌دست آورند، این آخرین یوروی او خواهد بود. پایان کار رونالدو در جام ملت‌های اروپا در حالی است که او رکوردهای خاصی را در این مسابقات از خود برجای گذاشته است.

رکوردهای مهم کریستیانو رونالدو در تاریخ یورو

رونالدو اولین بازیکن تاریخ فوتبال است که در شش دوره مسابقات یورو حضور داشته است.

رونالدو با ۱۴ گل زده برترین گلزن تاریخ جام ملت‌های اروپا به حساب می‌آید.

رونالدو با 8 پاس گل به طور مشترک با کارل پوبورسکی، اسطوره جمهوری چک به عنوان بهترین پاسور این مسابقات شناخته می‌شود.

رونالدو با 30 بازی، بیشترین تعداد بازی در مسابقات جام ملت‌های اروپا را به نام خود به ثبت رسانده است.

رونالدو در یورو 2024 عملکرد بدی را از خود به معرض نمایش گذاشت و در 5 مسابقه‌ای که به طور کامل در این تورنمنت در ترکیب پرتغال حضور داشت موفق به گلزنی نشد. هر چند رونالدو در سال 2016 و با پرتغال موفق به کسب عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها شده است.

257 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خداحافظ آقای گل تاریخ یورو" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خداحافظ آقای گل تاریخ یورو"، کلیک کنید.