حداقل قیمت زعفران در بازار چند؟/ جزییات

حداقل قیمت زعفران در بازار چند؟/ جزییات

به گزارش خبرگزاری یوکسیت، غلامرضا میری گفت: بنابر آمار در فروردین امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، صادرات زعفران کاهش داشته است که امیدواریم در ماه های باقی مانده تا فصل برداشت، صادرات افزایش یابد.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: او با بیان اینکه افزایش صادرات در ثبات بازار زعفران تاثیر بسزایی دارد، افزود:همه ساله در یوکسیت و آبان همزمان با فصل برداشت، تجار اقدام به خرید زعفران می کنند که کاهش قیمت در این مقطع منجر به ضرر و زیان کشاورزان می شود.

میری ادامه داد: برآوردها حاکی از آن است که 20 تا 25 تن زعفران در دست کشاورزان، روستاییان و عوامل واسطه است که در ماه های باقی مانده تا فصل برداشت باید به بازارهای هدف صادر شود.

نایب رییس شورای ملی زعفران حداقل قیمت هرکیلو زعفران دسته را 70 میلیون تومان، پوشال 88 تا 90 میلیون تومان، سرگل 92 تا 95 میلیون تومان و نگین 105 میلیون تومان اعلام کرد.

به گفته او، با توجه به شرایط مساعد بارش پیش بینی می شود که تولید زعفران نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته باشد، اما تا زمانیکه برداشت به طور کامل انجام نشود، نمی توان درصدی از رشد تولید اعلام کرد.

مطالعه بیشتر: عرضه بیش از 6 هزار کیلوگرم زعفران صادراتی در بورس کالا

میری گفت: با رفع موانع صادراتی، امکان توسعه صادرات زعفران حتی به کشورهایی که تاکنون صادرات هم نداشتیم، وجود دارد.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حداقل قیمت زعفران در بازار چند؟/ جزییات" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حداقل قیمت زعفران در بازار چند؟/ جزییات"، کلیک کنید.