جامعه اسلامی بعد از حضرت علی(ع) دچار ضلالت شد – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان

جامعه اسلامی بعد از حضرت علی(ع) دچار ضلالت شد - خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار یوکسیت، آیت الله رسول فلاحتی شامگاه سه شنبه در سومین شب از لیالی قدر در مصلی امام خمینی (ره) رشت با اشاره به اعمال و دستوراتی که از اهل بیت عصمت و طهارت به مومنان رسیده و مومنین در شب های قدر انجام می دهند، اظهار کرد: یکی از اعمال شب های قدر، قرآن به سر گرفتن و قسم دادن خداوند به 14 معصوم است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه هدایت از نعمت های بزرگ خداوند است، افزود: خداوند در قرآن کریم از 2 نعمتِ هدایت و نبوت، با منت یاد کرده است و می فرماید اگر پیامبر (ص) و جانشینانش نبودند مردم سرگردان می شدند بنابراین پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت (ع)، بشریت را از سرگردانی و گمراهی نجات دادند و وسیله هدایت انسان ها شدند.

آیت الله فلاحتی به تشریح هادی ناطق و صامت پرداخت و تصریح کرد: قرآن هادی صامت، و پیامبر (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت نیز هادی ناطق هستند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه کلام پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت، وحی نیست اما جدا از وحی هم نیستند، افزود: بیانات و سخنانِ پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت نیز قرآنِ ناطق است و هردو هادی هستند و ما در شب های قدر با قرآن به سر گرفتن می خواهیم بگوییم که قدر این دو نعمت را می دانیم و خداوند را به 14 معصوم که هدایتگرِ ما بودند قسم می دهیم.

وی با اشاره به اینکه بعد از امیرالمومنین علی (ع)، جامعه اسلامی دچار ضلالت شد، بیان کرد: زمانی که فرق مولا علی (ع) شکافته شد، جبرییل در میانِ آسمان و زمین فریاد زد به طوری که همگان فریادش را شنیدند و گفت: «سوگند به خدا که ارکان هدایت درهم شکست».

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به ثمره هدایت تصریح کرد: جامعه ای که قدر نعمت هدایت را بداند دچار ضلالت نخواهد شد و لذا باید از خود مراقبت کنیم.

آیت الله فلاحتی ادامه داد: ما به این باور رسیده ایم که باید قدر نعمت هدایت و نبوت را بدانیم و فراموش نکنیم که هر دو نعمت از طریق قرآنِ ناطق و صامت نصیب ما شده است و بشریت چیزی جز این ندارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جامعه اسلامی بعد از حضرت علی(ع) دچار ضلالت شد – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جامعه اسلامی بعد از حضرت علی(ع) دچار ضلالت شد – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.