ثبت موسسه در کرج، گامی بلند در مسیر تحقق رویاهای شما – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان

ثبت موسسه در کرج، گامی بلند در مسیر تحقق رویاهای شما - خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری یوکسیت، استان البرز با مرکزیت کرج یکی از کلانشهرهای ایران است. برای فعالیت در اهداف غیر تجاری در این شهرستان ثبت موسسه در کرج یک الزام محسوب می شود. شهرستان کرج جمعیت زیادی دارد که بخش زیادی از آن جوان هستند، بنابراین می توان گفت پتانسیل لازم برای راه اندازی موسسات آموزشی یا فرهنگی یا سایر موسسات غیر تجاری با موضوعات مختلف را دارد.

ثبت موسسه در کرج راهکار خاص خود را دارد و می توانید به راحتی برای ثبت موسسه در کرج اقدام کنید. موضوعی که در این مطلب به طور کامل و جامع شرح خواهیم داد.

شرایط ثبت موسسه در کرج

موسسات غیر تجاری در موضوعات مختلفی قابل ثبت است و همانند شرکت دارای اعتبار شخصیت حقوقی است. مهمترین شرایط ثبت موسسه، موضوع آن است که باید در چهارچوب موضوعات غیر تجاری قرار گیرد. اصولاً موسسات در زمینه خدمات قابل ثبت هستند و شامل دو نوع موسسه غیر تجاری غیر انتفاعی و موسسه غیر تجاری انتفاعی تقسیم بندی می شود. در موسسه غیر تجاری غیر انتقاعی سودی عاید موسسین نمی شود، بر عکس آن موسسه غیر تجاری انتفاعی که هدف کسب سود است.

داشتن موضوعی در قالب ارایه خدمات

حداقل وجود دو شریک

با توجه به موضوع انتخابی برای موسسه ممکن است لازم باشد مدرک تحصیلی و شرایط اختصاصی تر نیز برای ثبت موسسه لازم باشد.

به طور معمول ثبت موسسه منوط به داشتن مجوز است که باید مجوز مرتبط در این زمینه را بر حسب فعالیتی که دارید از مرجع ذی ربط دریافت کنید.

تعیین حداقل سرمایه بر حسب موضوع

ثبت اسم تحت نام مخصوص

افرادی که استخدام رسمی دولت هستند نمی توانند در موسسه سمت داشته باشند.

مدارک ثبت موسسه در کرج

ثبت موسسه نیز همانند ثبت شرکت دارای اسناد و مدارک ثبتی است، از این رو برای ثبت موسسه در کرج باید مدارک زیر را تکمیل نمایید.

دو نسخه اساسنامه

دو نسخه اظهارنامه

مدارک هویتی شرکاء موسسه

مجوز مرتبط با موضوع

صورتجلسه مجمع عمومی موسس

صورتجلسه هییت مدیره

در صورت نیاز ارایه مدرک تحصیلی و کارت پایان خدمت برای آقایان (البته این دو مدرک بسته به مرجع صدور مجوز دارد.)

دو نسخه پذیرش نهایی سامانه

مراحل ثبت موسسه در کرج

مرحله اول مربوط به تکمیل مدارک است و در صورت نیاز دریافت مجوز

اطلاعات مورد نیاز را باید در سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری ثبت نمایید.

ثبت نهایی درخواست را در سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری انجام دهید.

گواهی تایید نام را از سامانه دریافت کنید و مدارک تکمیل شده را به امضاء شرکاء شرکت و مرجع صدور مجوز برسانید.

مدارک باید به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری پست شود.

در سامانه ثبت شرکت ها در قسمت پیگیری با کد پیگیری که در زمان ثبت دریافت کرده اید به قسمت پیگیری وارد شوید و نتیجه رسیدگی کارشناس که مبنی بر آگهی ثبت موسسه است، پیش نویس آگهی را دریافت کنید.

نماینده اصلی شرکت یا وکیل وی باید اصل مدارک را از اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری کرج دریافت کنید.

در نهایت نیز باید آگهی صادر شده در روزنامه رسمی انتشار یابد.

معرفی 4 شرکت برتر جهت ثبت موسسه در کرج

یکی از مهمترین مشکلاتی که افراد با آن رو به رو هستند انجام مراحل ثبت موسسه و رد درخواست آنها توسط اداره ثبت شرکت ها است. از آنجایی که بیشتر روند ثبتی آنلاین شده است نمی توانید به صورت حضوری به اداره مراجعه کنید و دلیل رد پرونده خود را جویا شوید هر چند که دلیل رد در ابلاغ رد پرونده ثبت موسسه نوشته می شود. اما راهکار چیست؟

ثبت شرکت به دو دلیل مهم باید توسط افرادی انجام شود که در این زمینه مهارت و تجربه دارند. دلیل اول قانون تجارت است، با توجه به اینکه افراد عادی به قانون تجارت مسلط نیستند ممکن است بعد از ثبت موسسه به مشکل قانونی بر بخورند و مطابق قانون حقی از آنها سلب شود. دلیل دوم زمان و هزینه ثبت است که گاهی متقاضی تصور می کند اگر شخصاً اقدامات ثبتی را انجام دهد در هزینه صرف جویی کرده است در صورتی که بعد از اتمام کار متوجه اتلاف وقت و هزینه می شود.

ما در این مطلب 4 شرکت برتر جهت ثبت موسسه در کرج را معرفی خواهیم کرد که از برترین موسسات در استان البرز هستند که می توانید به صورت حضوری یا غیر حضوری از خدمات این مجموعه ها استفاده کنید.

مجتمع ثبتی ایلیا

مجتمع ثبتی پایش

مجتمع ثبتی بین الملل

مجتمع ثبتی ارزان

کلیه خدمات ثبتی و صدور انواع مجوز موسسات در کرج را می توانید از مجموعه های معرفی شده دریافت کنید. این 4 مجموعه سابقه ثبتی بالایی دارند و یکی از مراکز اصلی خدمات ثبتی در استان البرز است، که با وکلاء رسمی و کارشناسان متخصص خدمات شایان ثبتی ارایه می دهد.

نکات طلایی ثبت موسسه در کرج

مدیر عامل موسسه نباید در موسسه یا شرکت دیگری سمت مدیر عاملی داشته باشد.

هییت مدیره موسسه باید فاقد سوء پیشینه کیفری باشند.

مدیران شرکت نباید استخدام دولت باشند.

موضوع موسسه اگر نیاز به اخذ مجوز دارد باید مجوز مربوط در زمینه فعالیت مدنظر را دریافت کنید.

حتماً موضوع موسسه را به صورت مشخص و منجز شرح دهید.

اساسنامه موسسه باید بر اساس تیپ اساسنامه ای باشد که مرجع صدور مجوز آن تعیین می کند.

تمامی اسناد ثبتی باید به یوکسیت مرجع صدور مجوز بخورد.

اتباع خارجی نمی توانند در موسسه غیر تجاری بیش از 49 درصد سرمایه در اختیار داشته باشند.

هزینه ثبت موسسه در کرج چقدر است؟

هزینه ثبت موسسه با توجه به اینکه نیاز به دریافت مجوز دارد یا نه و نیز سرمایه اولیه ای که تعیین می کنید متفاوت است. هزینه ثبتی را می توانید از مراکزی که خدمات ثبتی ارایه می دهند با شرح موضوع فعالیت و نیز سرمایه اولیه ای که در نظر گرفته اید استعلام کنید. اما به طور کلی چند هزینه برای ثبت موسسه در کرج باید پرداخت کنید. هزینه حق ثبت، هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار و هزینه پست از جمله هزینه هایی هستند که متقاضی باید پرداخت نماید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری یوکسیت در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ثبت موسسه در کرج، گامی بلند در مسیر تحقق رویاهای شما – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ثبت موسسه در کرج، گامی بلند در مسیر تحقق رویاهای شما – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.