ثبات نرخ زاد و ولد در آمریکا و نگرانی از الگوهای ناکارآمد باروری

ثبات نرخ زاد و ولد در آمریکا و نگرانی از الگوهای ناکارآمد باروری

بر اساس گزارش های رسمی، نرخ تولد نوزادان در ایالات متحده از سال 2021 تا 2022 بدون تغییر بوده است.

به گزارش یوکسیت، متخصصان در آمریکا روند الگوهای باروری و ویژگی های مادر و نوزاد را بر اساس گواهی تولد در سال 2022 توصیف و نسبت به عدم برنامه های فعلی برای کمک به افزایش جمعیت ابراز نگرانی می کنند.

متخصصان دریافتند در سال 2022 میلادی سه میلیون و 667 هزار و 758 تولد در ایالات متحده ثبت شده که اساساً از سال 2021 تغییری نداشته است.

به گزارش نشریه تخصصی «مدیکال اکسپرس»، از سال 2021 تا 2022، یک درصد کاهش در نرخ باروری به 56 تولد در هر 1000 زن 15 تا 44 ساله مشاهده شد.

پیش تر نیز نتایج یک مطالعه از سوی متخصصان دانشگاه ایلینوی شیکاگو پیش بینی کرد ترکیب ایالات مختلف آمریکا در دهه های آتی دستخوش دگرگونی عظیمی می شود و جمعیت هزاران شهر کاهش می یابد.

تمامی ایالت ها به استثنای ناحیه کلمبیا و هاوایی تا حدی کاهش جمعیت خواهند داشت. همچنین پیش بینی می شود شمال شرق و غرب میانه از جمله شهرهای پیتسبورگ، پنسیلوانیا، بوفالو در ایالت نیویورک و کلیولند در اوهایو بیش از همه تحت تاثیر این کاهش ها قرار گیرند.

به گفته کارشناسان، این کاهش گسترده جمعیت چالش های بی سابقه ای به همراه دارد که احتمالا به بروز اختلال در خدمات پایه مانند حمل ونقل، تامین آب شرب، برق و دسترسی به اینترنت منجر می شود.

کارشناسان به نشریه تخصصی ساینتیفیک امریکن (Scientific American) گفتند در پس این پیش بینی ها احتمالا چندین عامل وجود دارد مانند خانواده های کم جمعیت تر، از بین رفتن صنایع، افزایش قیمت املاک و بحران اقلیمی که با یکدیگر همپوشانی دارند.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ثبات نرخ زاد و ولد در آمریکا و نگرانی از الگوهای ناکارآمد باروری" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ثبات نرخ زاد و ولد در آمریکا و نگرانی از الگوهای ناکارآمد باروری"، کلیک کنید.