توضیح مدیرکل منابع طبیعی مازندران در پی قطع درختان شهرستان بهشهر توسط قاچاقچیان

یوکسیت/مازندران مدیرکل منابع طبیعی مازندران گفت: قاچاقچیان چوب در اقدامی انتقام جویانه به قطع درختان حاشیه جاده شهرستان بهشهر روی آورده اند تا ما را از برخورد قانونی خود در صیانت از جنگل منصرف کنند.

سید علی علوی امروز در گفت وگو با یوکسیت، اظهار کرد: با تشدید اقدامات حفاظتی منابع طبیعی استان در یک ماه گذشته؛ شاهد 8 مورد حمله از سوی قاچاقچیان منابع طبیعی و چوب به همکاران و خانوده هایشان هستیم.

وی افزود: قاچاقچیان منابع طبیعی در آمل، بهشهر و گلوگاه به منازل، خودرو، باغ های مرکبات و وسایل و تجهیزات زندگی نیروهای منابع طبیعی حمله کرده و خسارت جدی وارد کرده اند.

مدیرکل منابع طبیعی مازندران با تاکید بر اینکه صیانت و حفاظت از منابع طبیعی در استان با جدیت پیگیری می شود و اجازه تعرض به هیچ منفعت طلبی داده نمی شود، تصریح کرد: با مجوز قانونی حساب بانکی قاچاقچیان مسدود، خودروهای آنان توقیف و دپوی چوب این افراد خاطی تعطیل شد از این رو تهدید کردند که تلافی را سر شما و همکارانتان در می آوریم.

این مسیول با بیان اینکه از شب گذشته با مجوزی که از سوی دادستان دریافت شد؛ گشت شب هم در جنگل ها مستقر بود و یک توقیفی هم داشتیم، تصریح کرد: ساعت سه صبح روز 22 فروردین در چها نقطه که صعب العبور شهرستان بهشهر قاچاقچیان چوب با اره موتورهای شارژی در اقدامی غیراخلاقی به قطع درختان پرداختند.

وی افزود: این اقدام مذبوحانه قاچاقچیان چوب در مازندران مسیولان را در برخورد قانونی مصمم تر کرده و موجب می شود ما در برخورد با آنان عقب نشینی نکنیم.

علوی از رسانه ها و حامیان منابع طبیعی درخواست کرد تا با فرهنگ سازی در صیانت از اموال عمومی و نعمات خداوند روشنگری کنند.

توضیح مدیرکل منابع طبیعی مازندران در پی قطع درختان شهرستان بهشهر توسط قاچاقچیان

وی همچنین یادآور شد: دادستان بهشهر دستور پیگیری جدی برای پرونده قاچاقچیان چوب را صادر کرده و قول داد با این متخلفان برخورد قانونی شود.

وی با بیان اینکه قاچاقچیان منابع طبیعی فکر می کنند با قطع درختان می توانند به ما آسیب برسانند اما غافل از این هستند که با این اقدام، آینده خود و فرزندان خود را تباه می کنند، خاطرنشان کرد: قاچاقچیان چوب منافع شخصی خود را در خطر دیدند با قطع درختان حاشیه جاده قصد دارند تلافی کنند.

وی افزود: بلافاصله ماموران و حافظان منابع طبیعی، دادستان بهشهر در صحنه جرم حضور یافتند؛ پرونده لازم تشکیل و دستور بازداشت افراد مشکوک هم صادر شد.

علوی با بیان اینکه اگر با قاچاقچیان چوب در مازندران مبارزه نشود دست به اقدامات دیگر می زنند، تصریح کرد: به طور مثال سال گذشته در منطقه الندان در 12 نقطه همزمان آتش سوزی صورت گرفت. لازم است دستگاه های امنیتی در شناسایی این افراد اقدام کنند تا حکم های بازدارنده صادر شود.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توضیح مدیرکل منابع طبیعی مازندران در پی قطع درختان شهرستان بهشهر توسط قاچاقچیان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توضیح مدیرکل منابع طبیعی مازندران در پی قطع درختان شهرستان بهشهر توسط قاچاقچیان"، کلیک کنید.