توضیحات جبلی درباره ساخت فصل جدید زیرخاکی، نون خ و پایتخت

توضیحات جبلی درباره ساخت فصل جدید زیرخاکی، نون خ و پایتخت

آفتاب نیوز :

«پیمان جبلی» رییس سازمان صدا و سیما درباره آخرین وضعیت سریال های الف ویژه اظهار داشت: دو مجموعه تلویزیونی «الف ویژه» فاخر سلمان فارسی و موسی (ع) در دست تولید است؛ هر دو مجموعه نمایشی با برنامه ریزی منظم، مراحل مختلف آن ها در حال پیشرفت است.

وی افزود: فناوری تولید مجموعه موسی (ع) با سریال سلمان فارسی و همه مجموعه های نمایشی که تا کنون تولید شده، متفاوت است و بر اساس تولید مجازی یا همان Visual Production در دست ساخت است که تجهیزات قابل توجهی را باید تامین کنیم که به تدریج در حال تامین است.

رییس سازمان صداوسیما گفت: امیدواریم امسال دو مجموعه تلویزیونی موسی (ع) و سلمان فارسی بر اساس زیرساخت ها و تجهیزات تولید مجازی در تراز روز دنیا برخوردار خواهند شوند؛ به نظر می رسد تولید مجموعه های فاخر الف ویژه اگر بخواهد با شکل فعلی ادامه یابد؛ هم به لحاظ هزینه و هم به لحاظ زمان تولید چندان به صرفه نباشد؛ لذا ما توسعه فناوری جدید «تولید مجازی» را هدف قرار داده ایم.

وی ادامه داد: در حال حاضر فصل یک سریال سلمان فارسی در خاک ایران از سال گذشته شروع شده و با همان برنامه ریزی که پیش بینی شده در حال پیشروی است در هفته های آتی شاهد حضور مجدد عوامل و بازیگران و برنامه سازی در شهرک غزالی صداوسیما خواهیم بود.

به گفته رییس سازمان صداوسیما، سریال سلمان فارسی در 3 فصل ساخته می شود فصل دوم آن که مربوط به بیزانس بوده، به اتمام رسیده و در حال حاضر فصل ایران در حال تصویربرداری است و فصل پایانی هم که مربوط به بخش حجاز است، بعد از اینکه فصل ایران به مراحل وسط یا پایانی برسد، مراحل پیش تولید فصل حجاز را هم آغاز می کنیم.

جبلی درباره لوکیشن تصویربرداری سلمان فاسی یادآور شد: عموما لوکیشن هایی که برای فصل بیزانس طراحی شد، در مجموعه شهرک سینمایی غزالی سازمان صداوسیما ساخته شد و یک ساخت و ساز های ماندگاری است که برای همه مجموعه های تلویزیونی یا سینمایی قابل استفاده است.

صداوسیما سریال های نمایش خانگی تراز را خریداری می کند

وی در پاسخ به پرسشی درباره خریداری سریال های نمایش خانگی از سوی صداوسیما و پخش در شبکه های سیما اظهار کرد: اگر در تولید مجموعه های نمایشی با ضوابط سازمان صداوسیما و هماهنگی بین تهیه کننده و مجموعه صداوسیما، برای شبکه نمایش خانگی برنامه ای تولید شود، هم حمایت می کنیم و هم خریداری کنیم، اما فعلا به مورد مشخصی نمی توانم اشاره کنم.

رییس سازمان صداوسیما درباره ساخت فصول بعدی سریال های پرمخاطب سیما بیان کرد: اساسا یکی پایه های اساسی طرح تحول صداوسیما، فصل دوم سازی است به این معنا که اگر مجموعه هایی به هر دلیلی توفیقاتی داشتند، آن سریال ها به عنوان ارزش و ویژند صداوسیما مورد بهره برداری قرار می گیرند و فصول بعدی آن ها تلاش می شود ساخته شود؛ البته در هر موضوعی فصل های جدید باید با موضوعات متنوع و کیفیت بالاتر و بهتر ساخته شود تا به آن برند لطمه وارد نشود.

وی ادامه داد: عملکرد صداوسیما در دو سه سال اخیر نشان می دهد از برند های مهم حمایت کرده و برای ساخت فصل های بعدی آن ها اقدام کرده است مثلا زیرخاکی و «نون خ» بخشی از آنهاست؛ درباره ساخت فصول بعدی پایتخت هم قبلا توضیح داده ام؛ بنابراین سیاست مذکور ادامه می یابد و هر مجموعه ای که موفق بوده، مطمین باشید ساخت فصول بعدی آن ها در دستور کار است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توضیحات جبلی درباره ساخت فصل جدید زیرخاکی، نون خ و پایتخت" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توضیحات جبلی درباره ساخت فصل جدید زیرخاکی، نون خ و پایتخت"، کلیک کنید.