توسعه اقتصادی مبتنی بر نوآوری؛ لازمه اقتصاد چین

توسعه اقتصادی مبتنی بر نوآوری؛ لازمه اقتصاد چین

بررسی رسمی نشان داد فعالیت کارخانه های چین در ماه آوریل با سرعت کم تری گسترش یافته است که نشان از دست دادن شتاب برای بخش گسترده در آغاز 3 ماهه دوم است.

به گزارش یوکسیت، دفتر ملی آمار چین شاخص مدیران خرید تولیدی را از 50.8 در ماه مارس به 50.4 در آوریل کاهش داد. این داده ها بر چالش های پیش روی سیاست گذاران تاکید می کند. داده های شاخص مدیران خرید نشان داد که سفارش های صادراتی جدید با سرعت بسیار کمتری رشد کردند، در حالی که اشتغال همچنان رو به کاهش بود.

سرمایه گذاران انتظار دارند مقامات چینی محرک های بیشتری را برای حمایت از اقتصاد ارایه کنند. با توجه به اینکه فدرال رزرو ایالات متحده و سایر اقتصادهای توسعه یافته عجله ای برای کاهش نرخ بهره ندارند، چین ممکن است با دوره طولانی تری از تقاضای خارجی ضعیف مواجه شود.

مقامات در سال جاری بر نیاز به توسعه اقتصادی مبتنی بر نوآوری در بخش های پیشرفته تاکید کردند. با این حال، تحلیلگران اظهار کردند که مشکل اصلی این کشور حول رکود طولانی مدت املاک و بدهی های دولت محلی است که اعتماد خانوارها و سرمایه گذاران را نسبت به چشم انداز اقتصادی کاهش داده است.

در حالی که رشد اقتصادی قوی تر از حد انتظار در سه ماهه اول انگیزه خوشایندی برای بقیه سال ایجاد کرد، ضعف در زمینه های کلیدی مانند خرده فروشی در ماه مارس، سود صنعتی و سرمایه گذاری دارایی بر چالش چین در ایجاد احیای گسترده تقاضا تاکید می کند.

بر اساس گزارش رویترز، چین هدف رشد تولید ناخالص داخلی حدود پنج درصد را برای سال 2024 تعیین کرده است.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توسعه اقتصادی مبتنی بر نوآوری؛ لازمه اقتصاد چین" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توسعه اقتصادی مبتنی بر نوآوری؛ لازمه اقتصاد چین"، کلیک کنید.